صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521726 تاریخ : 1399/07/30-15:32:40
,17,
افتتاح واحد های صنعتی رشد 72 درصدی یافت

آمار وزارت صنعت در نیمه امسال؛

افتتاح واحد های صنعتی رشد 72 درصدی یافت

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با صدور سه هزار و 55 فقره پروانه بهره برداری در نیمه نخست 99 با سرمایه گذاری 379 هزار و 896 میلیارد ریالی، حجم سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 72 درصدی دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهره برداری از واحد های صنعتی مزبور، زمینه اشتغال مستقیم برای 51 هزار و 595 نفر فراهم شد.

برپایه این گزارش، میزان سرمایه گذاری در واحدهای مورد بهره برداری در مدت مشابه سال قبل 220 هزار و 704 میلیارد ریال بود.

پیش بینی می شود میزان سرمایه گذاری جوازهای تاسیس صادره در این مدت به رقم دو میلیون و 245 هزارو 816 میلیارد ریال برسد که بر این اساس رشد 42.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

همچنین پیش بینی می شود صدور بیش از 18 هزار فقره جواز تاسیس صنعتی با اشتغال بیش از 410 هزار نفر همراه باشد.

در 6 ماهه نخست سال 99، اشتغال ایجاد شده از محل واحدهای افتتاح شده صنعتی با بیش از هشت درصد رشد و پیش بینی اشتغال جوازهای تاسیس صادره صنعتی با بیش از 36 درصد رشد همراه بوده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه های این وزارتخانه در سال 99 را در هفت محور اصلی و 40 پروژه عملیاتی تدوین و ابلاغ کرده است.

بخشی از این برنامه ادامه و تکمیل اقدام ها و فعالیت های سال گذشته وزارتخانه است که با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

مهمترین جهت گیری در سال 99 نهضت ساخت داخل، توسعه صادرات، تمرکز بر صنایع پیش ران و هدایت سرمایه های مردمی به سوی تولید اعلام شده است.

توسعه ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک از جمله محورهای برنامه های سال 99 است.

پروژه هایی مثل توسعه تجارت الکترونیک و تکمیل زنجیره تولید از موضوعات با اهمیتی است که در سال 99 دنبال می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران