در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521830 تاریخ : 1399/08/05-10:26:14
,5,
افتتاح طرح بزرگ آب رسانی به شهر تهران

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خبر داد:

افتتاح طرح بزرگ آب رسانی به شهر تهران

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از افتتاح طرح عظیم آب رسانی به شهر تهران خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزارت نیرو، قاسم تقی زاده خامسی، در بازدید از تصفیه خانه ششم تهران با بیان این مطلب گفت: طرحی که این هفته با دستور ریاست جمهوری به بهره برداری خواهد رسید سامانه آبرسانی به مناطق 21 ،22، 9، 5، 10 و شهر پرند می باشد و این تصفیه خانه با ظرفیت 7500 لیتر در ثانیه در غرب تهران افتتاح می شود.

خامسی با بیان اینکه این تصفیه خانه در واقع حدود یک پنجم شهر تهران را تحت پوشش خود قرار خواهد داد، عنوان کرد: این سامانه 250 میلیون متر مکعب آب را تأمین می کند.

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه نیاز آبی تهران یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب در سال است، ادامه داد: تا ابتدای تابستان سال آینده بخش اول این تصفیه خانه با ظرفیت 2.5 مترمکعب بر ثانیه راه اندازی می شود. آب این تصفیه خانه از نظر کدورت یک دهم کدورت آب تهران را خواهد داشت که می تواند بر متوسط کیفیت آب تهران تأثیر گذار باشد.

این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه این پروژه در فاز اول 7.5 متر مکعب بر ثانیه آب را تصفیه می کند، اضافه کرد: فاز دوم زمانی شروع می شود که بتوانیم آب طالقان را به سد کرج منتقل نموده که پیمانکار طرح با پیدا کردن سرمایه گذار در حال فراهم کردن آن است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران همچنین ضمن اشاره به اینکه شورای شهر تهران در تأمین و اعتبار این طرح بسیار نقش عمده ای داشته است، گفت: با بهره برداری از این تصفیه خانه مشکل مناطق 21 و 22 و همچنین شهر پرند حل خواهد شد.

خامسی میزان برداشت از آب های سطحی را در هر حال حاضر 70 درصد و آب زیرزمینی را 30 درصد دانست و اظهار کرد: طی 2 سال گذشته که وضعیت آب سطحی بهبود پیدا کرده و حتی 5 درصد نیز کاهش پیدا کرده است و طبیعتاً آب این تصفیه خانه از کیفیت بالایی برخوردار است. در گذشته آب رودخانه از سد کرج وارد تصفیه خانه می شد و با تمام آلودگی ها و ساخت و سازها و رستوران هایی که در مسیر است، همواره مشکلاتی برای شرکت آب منطقه ای و محیط زیست به همراه داشت که اکنون با این طرح آب مستقیم وارد تصفیه خانه می شود و مشکلات یاد شده را در پی ندارد.

به گفته این مقام مسؤول با افتتاح سومین تصفیه خانه بزرگ کشور حقابه کشاورزان با این طرح تغییری نخواهد کرد، بلکه بهتر هم می شود و همچنین بخشی از آب که همواره با فاضلاب تهران ترکیب می شود اکنون با بهره برداری این طرح و با استفاده از تونل از این عمل جلوگیری خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص شبکه فاضلاب تهران عنوان کرد: تاکنون حدود 6 هزار و 700 کیلومتر لوله کشی، تونل، کانال و شبکه برای فاضلاب تهران اجرایی شده است اما به صورت متوسط توزیع نشده و در بعضی مناطق همچنان با مشکل مواجه می باشیم. با شهرداری نیز به توافقاتی مبنی بر ساخت تصفیه خانه رسیده ایم که امیدوارم به نتیجه برسد و اگر تصفیه خانه فیروز بهرام هم امسال تکمیل شود، بخش عمده ای از مشکل فاضلاب تهران قابل حل است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران