در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521863 تاریخ : 1399/08/05-15:16:47
,5,
افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه قشم تا سه روز دیگر

افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه قشم تا سه روز دیگر

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر از افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه قشم تا سه روز دیگر خبر داد و گفت: این واحد در تاریخ 28 شهریورماه با شبکه سراسری سنکرون شد و هشتم آبان ماه، افتتاح رسمی خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، سید فریدالدین معصومی، امروز در نشستی خبری با بیان اینکه نیروگاهی 500 مگاواتی در جزیره قشم با توان داخلی در حال ساخت است، اظهار کرد: در تابستان امسال دو واحد گازی آن به مجموع ظرفیت 340 مگاوات وارد مدار بهره برداری شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت فیزیکی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم 60 درصد است، گفت: بهره برداری از واحد بخار این نیروگاه و رسیدن ظرفیت تولید برق آن به 500 مگاوات در نیمه نخست سال 1400 محقق می شود.

معصومی ادامه داد: جزیره قشم در ایام تابستان بین 280 تا 300 مگاوات و در دیگر ایام سال بین 80 تا 100 مگاوات نیاز مصرف برق دارد، در حالی که بدون نیروگاه قشم، ظرفیت تولید برق در این جزیره در تابستان 80 مگاوات و در زمستان حدود 40 مگاوات بود؛ با بهره برداری از دو واحد گازی نیروگاه قشم، نه تنها این جزیره در تأمین برق مورد نیاز خود، خودکفا شده است، بلکه اکنون ظرفیت صادرات برق به استان هرمزگان نیز به وجود آمده است.


مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با بیان اینکه پیش از این قول عرضه سهام نیروگاه گیلان را در تابستان سال جاری داده بودیم، اظهار کرد: در تاریخ هشتم مردادماه سال جاری، 6 درصد سهام این نیروگاه در بازار دوم فرابورس با قیمت هر سهم 2400 تومان عرضه شد.

وی ادامه داد: عرضه سهام نیروگاه هرمز نیز در دستور کار است به طوری که درخواست عرضه سهام آن به فرابورس ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با تاکید بر اینکه عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر نیز پس از تعیین تکلیف وضعیت بدهی های نیروگاه بهبهان انجام خواهد شد، گفت: با درخواست وزارت نیرو پست نیروگاه قشم از AIS به GIS تبدیل شد.


وی با بیان اینکه پس از آنکه این تبدیل صورت گرفت و پست GIS آماده راه اندازی شد، شرکت چینی که سوپروایزر راه اندازی این پست بود به دلیل شرایط کرونا اعلام کرد که در حال حاضر امکان حضور در ایران را ندارد و اگر می خواستیم منتظر حضور سوپروایزر بمانیم، حداقل پنج یا شش ماه تأخیر به پروژه تحمیل می شد؛ گفت: از اینرو با قبول ریسک 18 میلیون دلاری که معادل ارزش پست است کار راه اندازی آن را به دست متخصصان داخلی سپردیم.


معصومی با بیان اینکه این کار با موفقیت انجام شد و با وجود کرونا و تحریم، رکوردی قابل توجه در زمان راه اندازی پست GIS نیروگاه قشم به ثبت رساندیم، ادامه داد: به طور معمول زمان راه اندازی یک پست 150 روز زمان میبرد اما این پست در 62 روز راه اندازی شد.


مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با اشاره به مشکلات تامین سوخت نیروگاه قشم، گفت: نیاز سوخت گاز نیروگاه قشم 100 هزار مترمکعب در ساعت است، وزارت نیرو نیز متعهد شده بود که این میزان گاز را برای سوخت نیروگاه تأمین کند اما در حال حاضر 50 هزار مترمکعب در ساعت سوخت گاز برای نیروگاه تأمین شده است.


وی اظهار کرد: انتظار داریم که وزارت نیرو مابقی نیاز نیروگاه قشم را نیز با همکاری منطقه آزاد قشم، تأمین کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران