در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519961 تاریخ : 1399/07/01-11:24:49
,17,
آغاز گشت های مشترک بازرسی از داروخانه ها

با همراهی بازرسان سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو انجام می شود؛

آغاز گشت های مشترک بازرسی از داروخانه ها

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ با همکاری بازرسان سازمان حمایت و دانشگاههای علوم پزشکی و بازرسان سازمان غذا و دارو، گشت های مشترک بازرسی از داروخانه های سراسر کشور برای کنترل روند عرضه و قیمت عرضه ماسک و اقلام ضدعفونی کننده انجام می شود.

به گزارش بانک و صنعت، هدف از این اقدام که در آن بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها با همراهی بازرسان دانشگاههای علوم پزشکی و سازمان حمایت از داروخانه ها و مراکز درمانی سراسر کشور بازرسی انجام می شود؛ کنترل و نظارت برای بررسی قیمت فروش ماسک و اقلام ضدعفونی کننده در داروخانه ها به صورت ویژه در دستور است.

در این اطلاعیه آمده است؛ بر اساس مصوبات ستاد لجستیک مقابله با کرونا مقرر شده روزانه 2 میلیون ماسک برای عرضه در داروخانه ها به مصرف کنندگان به قیمت حداکثر 1300 تومان انجام پذیرد و به همین میزان نیز ماسک سه لایه به مراکز درمانی تحویل داده شود و بر این اساس کلیه داروخانه ها مکلف هستند تا نسبت به تأمین نیازهای مردم به نرخ مصوب اقدام نمایند.

نظارت بر فرایند تامین و توزیع کالا در مراکز درمانی از وظایف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است و سازمان حمایت در راستای ساماندهی مناسب بازار و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده در این بازرسی مشترک شرکت داشته و تشدید بازرسی های مشترک این سازمان و دیگر دستگاه های نظارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

در این طرح با متخلفان احتمالی که از فروش کالا امتناع و یا تخلفاتی چون گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و…، داشته باشند، برخورد قانونی لازم اعمال می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران