تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312384 تاریخ : 1396/10/06-19:38:12
,5,
آغاز گازرسانی به بخش خانگی، صنایع و نیروگاه‌های خراسان رضوی

آغاز گازرسانی به بخش خانگی، صنایع و نیروگاه‌های خراسان رضوی

با افتتاح طرح‌های گازرسانی و خطوط انتقال گاز در مناطقی از خراسان رضوی، مردم، صنایع و نیروگاه‌ها از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ امروز (چهارشنبه) با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌ جمهوری و حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به بهره‌برداری می‌رسد.

برای اجرای این طرح‌ها در بخش‌های صنعتی و خانگی هزینه‌ای بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد تومان صرف شده است.

آغاز گازرسانی به شهر همت آباد

با گازرسانی به شهر همت آباد، فاز نخست پروژه احداث خط انتقال گاز 52 کیلومتری همت آباد - بار در استان خراسان رضوی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد. 

طول این خط (از ابتدای خط تا شهرستان همت‌آباد) در فاز اول، 13 کیلومتر است و با بیش از 12 میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری می‌رسد. 

قطر این خط انتقال 10 اینچ و با فشار 1050 PSI (پوند بر اینچ مربع) طراحی شده است، خط انتقال گاز همت آباد از خط 12 اینچ موجود نیشابور- سبزوار در کیلومتر 158 منشعب شده و با رسیدن به شهرستان همت‌آباد، مردم این استان را از نعمت گاز بهره‌مند می‌سازد.

این خط شامل ایستگاه انشعاب ابتدای خط، ایستگاه فرستنده توپک، ایستگاه انشعاب، CGS (ایستگاه تقلیل فشار گاز) همت آباد و ایستگاه حفاظت کاتدیک است.

هم اکنون حدود 30 کیلومتر از کل پروژه، لوله‌گذاری شده و هدف از اجرای آن گازرسانی به شهرها و روستاهای محروم از نعمت گاز طبیعی منطقه مانند همت‌آباد، امیرآباد، بار و غیره است.

در احداث این پروژه، حدود هزار و 100 شاخه لوله به وزن تقریبی 665 تن مورد استفاده قرار گرفته که با احتساب سایر اقلام و کالاهای مورد نیاز پروژه، از طریق 30 تریلر حمل شده است.

آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال تربت‌حیدریه – کاشمر

عملیات احداث خط لوله انتقال گاز تقویتی 16 اینچ تربت حیدریه کاشمر نیز با هدف تقویت فشار گاز شهرهای واقع در منطقه و گازرسانی به مصرف‌کننده‌های جدید به طول تقریبی 77 کیلومتر و با فشار طراحی 1050 پوند بر اینچ مربع انجام شده است.

این طرح با هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیارد تومان از حوالی شهر تربت‌حیدریه آغاز شده و تا ایستگاه تقلیل فشار (CGS) کاشمر ادامه دارد، این خط لوله شامل یک ایستگاه فرستنده توپک، 5 ایستگاه شیر بین راهی، یک ایستگاه گیرنده توپک و 2 ایستگاه حفاظت کاتدیک است.

محل اجرای این پروژه در استان خراسان رضوی حد فاصل شمال شهر‌ تربت‌حیدریه تا جنوب شهر کاشمر و در مجاورت خط لوله 12 اینچ موجود بوده است.

بهره‌برداری از خط انتقال گاز تقویتی اسفراین- نقاب- جغتای

خط انتقال گاز تقویتی اسفراین - نقاب - جغتای نیز به منظور تقویت خط انتقال گاز از جنوب استان خراسان رضوی و گازرسانی به بخش‌های صنعتی استان و همچنین گازرسانی به مجتمع فولاد سبز‌وار اجرایی شده و هزینه‌ای بالغ بر 170 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران