در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511953 تاریخ : 1399/02/11-13:09:48
,10028,
آغاز واریز وام یک میلیونی مشمولان جدید/ وام متقاضیانی که مشکلات حساب دارند، محفوظ است

آغاز واریز وام یک میلیونی مشمولان جدید/ وام متقاضیانی که مشکلات حساب دارند، محفوظ است

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت گفت: در مرحله قبلی وام یک میلیون تومانی دولت به حساب برخی متقاضیان واریز نشد چرا که مشکلات مرتبط با حساب بانکی داشتند. البته سهمیه آن ها محفوظ است و آن ها نباید اقدام خاصی انجام دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسین میرزایی در این باره افزود: برخی از این افراد مسدودیت های قضایی دارند که غیرقابل رفع است و در حال بررسی هستیم، اما برخی عدم تطابق شماره حساب داشتند که راهکارها در خصوص این مشکل را هم اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در مجموع از تعداد پیامک های ارسالی، 2 میلیون و 266 هزار و 263 سرپرست خانوار در لیست جدید قرار گرفته اند که از امروز حوالی ظهر، بانک ها عملیات واریز وام به حسابهایشان را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: در مرحله هفته گذشته اطلاعات 19 میلیون و 153 هزار و 21 سرپرست را در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم که واریز برای همه آن ها انجام شد اما حساب 34 هزار و 42 مورد مشکل وجود داشت.

ارسال یک پیامک برای دریافت وام کافی است

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت گفت: تا به حال 48 میلیون پیامک دریافت شده است. در واقع تمام این پیامک ها ثبت نام نیست، برخی افراد با وجود اینکه گفته شد یک بار فقط پیامک بزنید اما رعایت نکردند، به طوری که موردی وجود داشته که 35 بار پیامک ارسال کرده است.

وسع مالی خانوارها، برای پرداخت وام یک میلیونی بررسی نمی شود

وی افزود: برخی افراد هم سرپرست نیستند و پیامک ارسال کردند، برخی یارانه بگیر نیستند و برخی نیز سیمکارت به نامشان نیست؛ در حالی که ملاک واریز وجه، سرپرستان خانوار یارانه بگیری هستند که با سیمکارت به نام خودشان، کد ملی خود را بدون هیچ کاراکتر دیگری به 6369 ارسال می کنند و ما این ها را در نظر می گیریم و وام به این افراد تعلق می گیرد. به آن تعاریفی که سابقا در بحث حمایت معیشتی مطرح می کردیم، شناسایی را انجام نمی دهیم به عبارت دیگر وسع مالی خانواده ها را بررسی نمی کنیم.

میرزایی گفت: تا به حال 19 میلیون و 385 هزار و 242 سرپرست خانوار پس از ارسال پیامک، مبلغ مورد نظر را دریافت کرده اند. افرادی که شاخص های مشخص و اعلام شده را داشته و پیام ارسال کردند و پس از آن نیز پیام دریافت کردند که «با موفقیت ثبت شده است»، قطعا وامشان را دریافت کرده اند.

به نام بودن سیمکارت سرپرست خانوار، ملاک اصلی پرداخت وام

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت ادامه داد: در حال حاضر لیست 24 میلیون و 200 هزار نفر را در اختیار وزارت ارتباطات قرار دادیم که به آن ها پیامک ارسال شود اما 21 میلیون و 500 هزار نفر سیمکارت به نامشان بوده است، به عبارت دیگر از این تعداد حدود 20 میلیون نفر وام دریافت کردند، آن تعدادی که فعلا دریافت نکرده اند افرادی هستند که سیمکارت به نامشان نبوده و از این تعداد 700 هزار نفر خرید را به صورت آنلاین انجام داده اند. افرادی که تمایل دارند وام دریافت کنند همچنان می توانند به شماره 6369 پیامک بفرستند.

شهروندان مراقب کلاهبرداران باشند

ارسال پیامک وزارت رفاه به متقاضیان صرفا با سرشماره V.refah

میرازیی گفت: پیامکی با سرشماره 10000 برای فردی ارسال شده و گفته شده بود که تسهیلات یک میلیون تومانی برای شما واریز شده؛ شهروندان دقت داشته باشند که مورد سوء استفاده قرار نگیرند ما فقط با سرشماره V.refah پیامک ارسال می کنیم.

وی اظهار کرد: در مرحله قبلی این وام به حساب برخی واریز نشد چرا که مشکلات حساب بانکی داشتند که سهمیه آنها محفوظ است و آن ها نباید اقدام خاصی انجام دهند. در ادامه علت عدم واریز را برایشان پیامک می کنیم. برخی از این افراد مسدودیت های قضایی دارند که غیرقابل رفع است و در حال بررسی هستیم، اما برخی عدم تطابق شماره حساب داشتند که راهکارها در خصوص این مشکل را هم اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: اقساط وام پرداختی به مبلغ 35هزار و 100 تومان به صورت خودکار از تیرماه به بعد از یارانه خانوارهای دریافت کننده کم خواهد شد و شبکه بانکی 4 درصد کارمزد بابت تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 118
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران