جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521615 تاریخ : 1399/07/29-12:46:54
,5,
آغاز مانورهای پدافند غیرعامل در صنعت آب و برق از این هفته

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو

آغاز مانورهای پدافند غیرعامل در صنعت آب و برق از این هفته

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت:مانورهای تمرینی آموزشی در مناطق 6 گانه کشوری از هفته آخر مهرماه تا پایان آذرماه امسال مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده در استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، گلستان، قزوین، بوشهر و هرمزگان برگزار می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، میثم جعفرزاده افزود: فرآیند انجام این برنامه مانور از اسفند سال گذشته به استان ها اعلام و در مراحل مختلف، اصلاحات لازم درباره آن از جمله ابلاغ 27 پروتکل بهداشتی که به شکل اختصاصی برای انجام عملیات مانور و در صورت وقوع حوادث، برای مدیریت بحران تهیه شده، انجام گرفته است.

وی افزود: امروز با توجه به تشدید شیوع کرونا برابر تصمیم ها و پیشنهادهای استانی بخش عملیاتی این مانور حذف و اجرای مانور به صورت دور میزی جایگزین شد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو خاطرنشان کرد: براساس مانورهای امسال با تکیه بر بسترهای ارتباطی موجود، بسیاری از فعالیت ها به شکل مجازی پیش بینی شده و نتایج آن می تواند در موارد مشابه و بحران ها مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی گفت: استفاده از روش های نوین، راهکارهای جدیدتری پیش روی مدیران برای مهار بحران ها به ویژه تهدیدات های هیبریدی قرار خواهد گرفت.
این گزارش می افزاید، مانورهای تمرینی آموزشی پدافند غیرعامل در مناطق شش گانه کشوری مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده از هفته آخر مهرماه تا پایان آذرماه سال جاری در استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، گلستان، قزوین، بوشهر و هرمزگان برگزار می شود.

پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران