در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518997 تاریخ : 1399/06/16-12:15:50
,10028,
آغاز عملیات اجرایی خط 10 و توسعه شمالی خط 7 مترو در هفته جاری

علی امام خبر داد

آغاز عملیات اجرایی خط 10 و توسعه شمالی خط 7 مترو در هفته جاری

مدیرعامل شرکت متروی تهران از آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط 10 و توسعه شمالی خط 7 در هفته جاری خبر داد و گفت: فاز یک خط 10 شامل 12 کیلومتر است و از نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می شود.

به گزارش بانک و صنعت، علی امام از انجام مراسم کلنگ زنی و آغاز به کار ساخت خط 10 مترو تهران و نیز توسعه شمالی خط 7 در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گفته مدیر عامل شرکت مترو، فاز نخست خط 10 از نمایشگاه بین المللی آغاز شده و در مجموع 43 کیلومتر است که در قالب 5 فاز با یک برنامه 5 ساله اجرا می شود.

وی با اشاره به آنکه فاز نخست خط 10 به دو بخش 6 کیلومتری تقسیم شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز نخست در مدت زمان 5 سال به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل متروی تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط 10 به خط 7 افزود: در حال حاضر بهترین خطی که می تواند به خط 10 متصل شود، خط 7 است.

امام با بیان اینکه تمام زمین های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط 10 مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، گفت: در حال رایزنی با شهرداران مناطق 2 و 3 برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

مدیرعامل مترو تهران در پایان از آغاز پروژه توسعه شمالی خط 7 مترو تهران از میدان کتاب به سمت جنت آباد خبر داد و عنوان کرد: این مسیر شامل 5 کیلومتر و 3 ایستگاه با نام های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط 7 قرار گرفته است. از سال گذشته مطالعات این بخش از خط 7 پایان رسیده و طراحی های فاز یک آن نیز انجام شده است. به زودی ساخت تونل این 3 ایستگاه آغازمی شود؛ برنامه ساخت ایستگاه ها نیز از مهرماه خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران