صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521071 تاریخ : 1399/07/20-11:40:32
,17,
آغاز عرضه 30 هزار تن برنج و روغن خام

ستاد تنظیم بازار اعلام کرد؛

آغاز عرضه 30 هزار تن برنج و روغن خام

طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار مقرر شده 30 هزار تن برنج ذخایر به بازار و 30 هزار تن روغن خام به 47 کارخانه تولید روغن نباتی کشور عرضه شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای تنظیم موثر بازار برنج، ستاد تنظیم بازار عرضه 30 هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار مصوب و به بازار عرضه خواهد کرد.

طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار و با توجه به ذخایر مکفی این کالا و مقادیر قابل اتکای برنج رسوبی در بنادر که بر اساس بازدید معاون اول رئیس جمهور از بنادر کشور، در حال ترخیص هستند، بازار به هر میزانی که نیاز باشد از محل ذخایر و موجودی برنج بخش خصوصی، تامین خواهد شد.

بر این اساس، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار طی ابلاغیه ای به انجمن واردکنندگان برنج و سازمان های صمت استان های مبدا تولید را مکلف کرده تا با هماهنگی اعضا و تولیدکنندگان تحت پوشش خود، نسبت به عرضه برنج به صورت حداکثری در بازار اقدام کنند.

از سوی دیگر، سازمان های صمت استان مازندران، گیلان، اصفهان و خوزستان نیز مکلف شده اند با هر گونه واسطه گری که منجر به زیان تولیدکنندگان و کشاورزان برنج کار و نیز احتکار کالا توسط سلف خران است، برخورد جدی کنند.

عرضه 30 هزار تن روغن خام برای تامین مصارف خانوارها

همچنین با توجه به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر روغن خام کشور، ستاد تنظیم بازار نسبت به عرضه 30 هزار تن روغن خام به 47 کارخانه تولید روغن نباتی کشور اقدام کرد.

این تصمیم در جهت تولید روغن مصارف خانوار اتخاذ شده است؛ ضمن اینکه سهمیه ای معادل 20 هزار تن نیز در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان ها قرار گرفته تا بر اساس آن، نسبت به تامین نیازهای مصارف صنف و صنعت، اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران