در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511997 تاریخ : 1399/02/13-09:41:21
,11,
آغاز ساخت 170 هزار مسکن فرهنگیان از دوشنبه

معاون وزیر راه خبر داد:

آغاز ساخت 170 هزار مسکن فرهنگیان از دوشنبه

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی بخشی از 170 هزار واحد مسکونی موضوع تفاهم دو وزارت راه و آموزش و پرورش از دوشنبه 15 اردیبهشت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده از آغاز عملیات اجرایی بخشی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، موضوع تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: پیرو تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش برای احداث 170 هزار واحد مسکونی فرهنگیان، عملیات اجرایی بخشی از واحدهای مسکونی فرهنگیان، دوشنبه 15 اردیبهشت، آغاز می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تمامی فرهنگیانی که متقاضی دریافت مسکن ملی بودند، پالایش و افراد واجد شرایط، مشخص شده اند و بر اساس ظرفیتی که هر کدام از استان ها دارند امکان واگذاری اراضی به طرح اقدام ملی در دست بررسی قرار دارد. در برخی از استان ها، بررسی ها انجام و اراضی موردنیاز تخصیص یافته است و روز دوشنبه 15 اردیبهشت 99 قرار است تا این مراسم به شکل ویدئوکنفرانس کلنگ زنی شود.

ستاد ملی کرونا درباره اجاره بها تصمیم می گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص بازار اجاره بها، اعلام کرد: در این باره پیشنهادی را به ستاد ملی کرونا ارائه کردیم و آنچه که این ستاد تصویب کند، ملاک عمل است. زیرا در این خصوص، دستگاه های مختلف اظهارنظر می کنند.

آخرین وضعیت غربالگری متقاضیان طرح ملی مسکن

محمودزاده در خصوص آخرین وضعیت احداث 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برای دهک های 4 تا 7 درآمدی، و پیش بینی زمان افتتاح بخشی از آن ها، اعلام کرد: در این باره دو مرحله ثبت نام انجام و پالایش های مرحله اول که بررسی و استعلام از سه سامانه بود انجام شد و برای پالایش چهارم که شرط سکونت بود، متقاضیان به استان های محل سکونت معرفی شدند. بخشی از این تعداد که حدود 50 هزار نفر بودند قبل از بحران کرونا، پرونده هایشان در استان ها تشکیل و جمع بندی های این تعداد، انجام شد.

وی افزود: به لحاظ محدودیتی که بحران کرونا پیش آورد باید تاریخی مشخص شود تا دیگر متقاضیان واجد شرایط بتوانند تشکیل پرونده دهند و چنانچه همه موارد برای آنها کامل باشد به بانک مراجعه کنند. همچنین افرادی که اعتراض داشتند که بیشتر آنها مربوط به قرمز بودن فرم ج و مشابهت اسمی بود، با پیگیری هایی که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد، این کنترل به استان ها تفویض شد.

به گفته محمودزاده، هم اکنون، وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات ثبت نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن را در اختیار استان ها قرار داده تا در خصوص پالایش و بررسی ها، استان ها خود رأسا کنترل کنند و چنانچه اشتباهی انجام شده، اصلاح کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در مرحله دوم طرح که حدود یک میلیون و 360 هزار نفر در آن ثبت نام کردند بیش از 500 هزار نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از 800 هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام کردند. آنهایی که از طریق سامانه اینترنتی، ثبت نام کردند، اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده و مراحل پالایش اطلاعات آنها در حال انجام است که نتایج پالایش این عده تا پایان اردیبهشت ماه اعلام می شود.

تکمیل ثبت نام پیامکی ها، حضوری در ادارات راه و شهرسازی

محمودزاده گفت: آن تعدادی از متقاضیانی که از طریق پیامک ثبت نام کرده اند اگر تا پایان ماه شرایط مراجعه حضوری مهیا شود باید نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات خود اقدام کنند. به نظر می رسد بسیاری از شهرها از نظر بهداشتی به عنوان شهرهای سفید اعلام شوند که در آن شهرها مشکلی از نظر مراجعه و تکمیل مدارک وجود ندارد که به زودی به متقاضیان برای مراجعه اعلام خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 130
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران