جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519193 تاریخ : 1399/06/19-10:55:39
,11,
آغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در 27 مهر

رییس سازمان هواپیمایی اعلام کرد:

آغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در 27 مهر

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: دور جدید مذاکرات ایران با کشورهای خارجی در خصوص پرداخت غرامت سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی 27 مهرماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش بانک و صنعت، تورج دهقانی زنگنه روز چهارشنبه و بعد از بازدید از وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و نظارت میدانی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایرنا درباره زمان مذاکرات ایران با اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: این جلسه روز 27 مهرماه و در تهران و با حضور کشورهای مربوطه برگزار می شود.

پیش از این معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه از برگزاری دورآتی مذاکرات با طرف اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیمای این کشور در نیمه دوم مهرماه در تهران خبر داده بود. بر اساس پروتکل های بین المللی مبنای پرداخت غرامت در این سانحه هوایی اسناد بین المللی است.

همچنین رییس سازمان هواپیمایی پیشتر به خبرگزاری ایرنا گفته بود که مذاکره در خصوص مسایل مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از جمله موضوع پرداخت غرامت در مذاکرات گذشته کلید خورد و قرار است جلسه بعدی در مهر ماه در تهران برگزار شود.

وی گفته بود: آنچه مسلم است اینکه ایران مسوولیت این خطا را پذیرفته، بنابراین در خصوص مذاکره برای پرداخت غرامت کاملا آماده است.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری، پرداخت غرامت مقدماتی دارد که در حوزه های فنی و حقوقی به نتیجه خواهد رسید و بر مبنای تفاهمی که صورت خواهد پدیرفت، انجام می شود.در حدود اصول بین المللی و بدون تبعیض غرامت پرداخت خواهد شد و شامل هر گروهی خواهد بود که در این سانحه صدمه دیده است.

وی امروز در ادامه درپاسخ به این سوال که کدامیک از مدیران فعلی سازمان هواپیمایی متهم سانحه هواپیمایی یاسوج (هواپیمای ای تی آر 72 – 500 هواپیمایی آسمان که 29 بهمن 1396 سقط کرد) هستند، گفت: این مدیران متهم نیستند. همکارانی به عنوان مطلع هستند. همکارانی که در آن پرونده بودند در حال سیر مراحل قضایی در مراجع قانونی هستند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا رئیس کمیته بررسی سانحه سازمان هواپیمایی متهم این سانحه است، گفت: وی به عنوان مطلع در جلسات دادگاه حضور می یابد.

همچنین معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سؤال که زمان بررسی «استقلال کمیته بررسی سانحه» سازمان هواپیمایی که تا پیش از این زیر نظر سازمان هواپیمایی بوده است، گفت: این موضوع در دستورکار است، آیین نامه در حال تدوین است تا تصویب شود و در حال انتقال از این وضعیت هستیم.در آیین نامه جدید این موضوع بررسی می شود اما هنوز تصویب نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران