صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520744 تاریخ : 1399/07/14-09:32:32
,6,
آغاز ثبت نام چهارمین مرحله فروش فوق العاده  ایران خودرو

شرط واریز وجه برداشته شد

آغاز ثبت نام چهارمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو

ثبت نام چهارمین مرحله از طرح فروش فوق العاده ایران خودرو از امروز (دوشنبه) با عرضه سه مدل از محصولات این شرکت آغاز می شود و به مدت سه روز (تا چهارشنبه) ادامه خواهد داشت.

به گزارش بانک و صنعت، در راستای عرضه محصولات خودروسازان در قالب فروش فوق العاده با قیمت قطعی و موعد تحویل یک تا سه ماهه، گروه صنعتی ایران خودرو ثبت نام متقاضیان برای چهارمین مرحله از فروش محصولات خود به صورت فروش فوق العاده را از روز دوشنبه آغاز می کند و به مدت سه روز (تا 16 مهر) ادامه می دهد.

در این مرحله از فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو سه محصول راناپلاس، سورن پلاس و وانت آریسان با قیمت قطعی و موعد تحویل حداکثر 90 روزه عرضه شده است. حداکثر تا سه روز کاری پس از پایان مهلت ثبت نام، قرعه کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار و اسامی منتخبان از طریق سایت فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir و ارسال پیامک از سرشماره 300096440 اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که در این برنامه فروش، مشتریان هیچگونه وجهی به عنوان پیش پرداخت واریز نخواهند کرد و مشتریان منتخب پس از قرعه کشی به مدت پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کنند.

همچون روال سابق، در این دوره از فروش فوق العاده خودروها، محدودیت ها به منظور ایجاد امکان ثبت نام مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است. متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی امکان ثبت نام در این طرح را نخواهد داشت. اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کدملی، ارائه گواهینامه رانندگی، فاصله دست کم 48 ماه از آخرین خرید، ثبت نام یا تحویل خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا، عدم امکان صلح، تعلق شماره حساب و تلفن همراه به نام فرد متقاضی این محدودیت ها را شامل می شود.

همچنین گارانتی خودرو در صورت عدم مراجعه مشتری به شبکه خدمات پس از فروش پس از گذشت سه ماه از تحویل خودرو ابطال خواهد شد. سند و فاکتور فروش خودرو نیز تا پایان مدت یکسال از تحویل خودرو به صورت رهن نزد شرکت ایران خودرو خواهد بود.

شایان ذکر است که در بخشنامه این فروش تاکید شده است که کسانی که فاقد گواهینامه رانندگی خودرو یا دارای پلاک انتظامی فعال بوده و اقدام به ثبت نام در این طرح کنند، ضمن بی اثر شدن این ثبت نام، به مدت سه سال از مشارکت در تمامی طرح های فروش ایران خودرو محروم خواهند شد.

چهارمین مرحله از فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو برخلاف آنچه که پیش از انتصاب علیرضا رزم حسینی به سمت وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) صورت می گرفت، در شرایطی برگزار می شود که آن زمان که جعفر سرقینی سرپرست این وزارتخانه بود، در چهل و چهارمین جلسه کمیته خودرو از ایجاد شرطی جدید با عنوان واریز 10 درصد مبلغ خودرو به منظور واقعی سازی بیشتر تقاضاها یاد کرده و تایید کرده بود که این 10 درصد از مردم دریافت نمی شود، بلکه این مبلغ از زمان ثبت نام تا زمان اعلام منتخبان قرعه کشی در حساب واسط، در یک حساب بانکی به اسم فرد متقاضی خواهد مانده و در حقیقت در حساب فرد بلوکه شده و قابل برداشت نخواهد بود و وارد حساب خودروساز نخواهد شد.

اما در بخشنامه این دوره از فروش فوق العاده محصولات گروه صنعتی ایران خودرو تاکید شده است که هیچگونه مبلغی از متقاضی دریافت نمی شود.

همچنین سرپرست پیشین وزارت صمت از افزایش مدت زمان واریز از 5 روز به 120 روز در کنار همان شرط واریز 10 درصد مبلغ خبر داده بود اما همانگونه که اشاره شد، در شرایط جدید باتوجه به اینکه مبلغی پیش از قرعه کشی توسط متقاضی واریز نمی شود، مهلت واریز منتخبان پس از اعلام اسامی، همان پنج روز است.

قیمت قطعی محصولات قابل عرضه در این دوره از فروش فوق العاده محصولات مطابق جدول ذیل خواهد بود:ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران