در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512673 تاریخ : 1399/02/23-09:01:18
,5,
آغاز ثبت نام از متقاضیان دوگانه سوز کردن خودروها

آغاز ثبت نام از متقاضیان دوگانه سوز کردن خودروها

ثبت نام از متقاضیان تبدیل خودرو بنزین به دوگانه سوز در سامانه جدید از امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، با سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن از 24 آبان سال گذشته، تمایل افراد برای استفاده از سوخت های جایگزین بیشتر شد و از آنجا که قیمت سی ان جی همچنان ثابت بود، افراد برای دوگانه سوز کردن خودروها صف کشیدند.

این در شرایطی بود که قیمت سی ان جی نسب به بنزین سهمیه ای تقریبا یک سوم و نسبت به بنزین آزاد یک پنجم قیمت داشت و این اختلاف قیمت، دوگانه سوز کردن خودروها را از نظر اقتصادی توجیه پذیر می کرد.

با این حال دولت با هدف افزایش سهم سی ان جی در سبد سوخت و همچنین کاهش فشار اقتصادی به مردم، اقدام به اعطای وام بلاعوض برای دوگانه سوز کردن یک میلیون و 640 هزار خودرو کرد و کار از بهمن ماه آغاز شد.

با پیدا شدن سر و کله کرونا، کار با سرعت کمتری ادامه پیدا کرد اما مشکل اصلی در سامانه ای بود که با مراجعه به آن، متقاضیان می بایست برای تبدیل خودروهای خود ثبت نام کنند.

از همین رو وزارت صنعت که به عنوان متولی تبدیل خودروها شناخته می شود، کار را به وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران سپرد تا سامانه ای جدید طراحی کند. سامانه ای که از دیروز در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.

این سامانه جدید به زیرساخت های اطلاعاتی مثل ثبت احوال متصل است و صاحبان خودرو می توانند با در اختیار داشتن شماره ملی و شماره تلفن همراه خود که متعلق به مالک خودرو باشد به این سامانه مراجعه و مراحل ثبت نام خود را پیگیری کنند.

در سامانه جدید نیز، استفاده خودروهای عمومی شامل وانت های سبک و سنگین، تاکسی ها و مسافربرهای شخصی براساس مصوبه شورای عالی اقتصاد برای دوگانه سوز کردن رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای مالکان خودرو ندارد.

متقاضیان می توانند از امروز 22 اردیبهشت ماه با مراجعه به آدرس https://gcr.niopdc.ir/ اقدام به ثبت نام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران