صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519118 تاریخ : 1399/06/18-11:01:42
,13,
آغاز ترخیص و توزیع یک میلیون و 600 هزار تن نهاده دامی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد:

آغاز ترخیص و توزیع یک میلیون و 600 هزار تن نهاده دامی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: ترخیص یک میلیون و 600 هزار تن نهاده های دامی در بندر امام خمینی(ره)، بندرعباس و چابهار به طور همزمان کلید خورده و بارگیری به سمت استان ها در حال انجام است.

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا طلایی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از تخلیه نهاده های دامی در بندر امام خمینی (ره) در کنفرانس مجازی با رسانه ها افزود: در ماه های گذشته عملا به دلیل تاخیر در تخصیص ارز روند ترخیص نهاده های دامی با مشکل روبرو شده بود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 600 هزارتن نهاده های دامی از محل واردات تامین شده است، اظهارداشت: طی دو ماه گذشته 450 میلیون یورو به شرکت پشتیبانی امور دام اختصاص یافته که موجب شد علاوه بر حفظ ذخایر نهاده های دامی، خرید خوبی از کشورهای هند و برزیل انجام شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: یک میلیون و 600 هزار تن نهاده دامی به ارزش 450 میلیون یورو در قالب 30 کشتی از کشورهای هند و برزیل خریداری شده است و اکنون از بنادر جنوبی به طور همزمان در حال ترخیص است.

وی با بیان اینکه با ترخیص نهاده های دامی نیاز تولیدکنندگان داخلی تامین می شود، افزود: اکنون روزانه بین 6 تا هفت هزارتن نهاده دامی به استان ها بارگیری و ارسال می شود اما تلاش داریم در هفته های آتی این رقم را روزانه به 12 هزارتن برسانیم.

طلایی با تاکید براینکه نهاده ها در سامانه بازارگاه عرضه می شود، تصریح کرد: نهاده های دامی تامین شده با نرخ مصوب در سامانه بازارگاه در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد و تولیدکنندگان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

تامین کنجاله سویا در شهریور و مهرماه

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیاز کشور به کنجاله سویا را 700 هزار تن دانست و گفت: ترخیص محموله های کنجاله سویا به صورت روزانه انجام می شود.

به گفته وی، 400 هزار تن نیاز بخش تولید به کنجاله سویا است که تا پایان شهریورماه تامین می شود و حتی برای مهرماه نیز مشکلی در تامین این کالا نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ذرت و جو مورد نیاز کشور تامین است، افزود: اکنون 750 هزارتن ذرت و 150 هزارتن جو در حال ترخیص از کشتی ها و ارسال به استان های محل مصرف است.

طلایی اظهار داشت: به طور قطع، ترخیص این میزان نهاده دامی در سامانه بازارگاه می تواند در کاهش قیمت نهاده های دامی در بازار تاثیر داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران