صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517786 تاریخ : 1399/05/23-18:00:37
,13,22,
آغاز بهره برداری 1500 هکتار از طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی در استان ایلام

آغاز بهره برداری 1500 هکتار از طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی در استان ایلام

بهره برداری از 1500 هکتار از طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی در استان ایلام توسط معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و با فرمان رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی که از شهرستان مهران گزارش می داد، اظهار کرد: ابتدا لازم می دانم به رسم میزبانی به عنوان شهروند ایلامی اصالتا از طرف خود و نیابتا از طرف مردم شریف استان ایلام، جامعه کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی و به ویژه مردم شهرستان مهران خطه معبر های آمیخته به خون کربلا 1 و والفجر 3 به محضر حضرتعالی و حضار محترم، عرض ادب و احترام و خداقوت داشته باشم.

وی خاطرنشان کرد: با استعانت از خداوند سبحان و در راستای توجهات این دولت در سال های اخیر اقدامات اساسی و زیربنایی در توسعه منابع آب و خاک استان ایلام رخ داده است.

اکبری گفت: احیای 50 هزار هکتار از اراضی استان در قالب طرح احیای اراضی 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام، طرح گرمسیری و توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی در استان ایلام در سطح حدود 30 هزار هکتار، طرح های کوچک تامین آب استان در سطح حدود 20 هزار هکتار که مجموعا برای اجرای این طرح ها از سهم وزارت جهاد کشاورزی نزدیک به هزار و 700 میلیارد تومان هزینه شده است که با تکمیل پروژه های فوق الذکر، اراضی آبی استان ایلام از 70 هزار هکتار به 160 هزار هکتار خواهد رسید که با احتساب اراضی سنتی که مجهز به سیستم های مدرن آبیاری شده اند، حدود 100 هزار هکتار از کل اراضی آبی استان در دولت تدبیر و امید مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده است.

وی یادآور شد: از مجموع 30 هزار هکتار طرح گرمسیری و توسعه منابع آب و خاک مرزی در استان ایلام تاکنون 14 هزار هکتار آن به بهره برداری رسیده است و باقیمانده اراضی به مساحت حدود 16 هزار هکتار که در سامانه گرمسیری واقع شده است، شبکه های فرعی آن 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به علت عدم تامین آب قابل بهره برداری نیست، لذا استدعا دارد دستور فرمایید منابع مالی مورد نیاز همکاران وزارت نیرو تامین تا سرمایه گذاری های انجام شده که نقش اساسی در توسعه کشاورزی استان به همراه خواهد داشت مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع آب موجود استان در حال حاضر 20 هزار هکتار از پروژه های کوچک تامین آب با 55 درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبارات استانی در دست اجرا است که در صورت تامین مالی 400 میلیارد تومان می توان تا پایان این دولت به بهره برداری برسند.

وی با قدردانی از استاندار سخت کوش، مدیران و عومل اجرایی، اظهار داشت: رجاء واثق دارم با تکمیل پروژه های فوق الذکر استان ظرفیت کامل توسعه منابع آبی خود برخوردار و نه تنها موجبات توسعه کشاورزی پایدار، ایجاد اشتغال و جبران پیامدهای ویرانگر جنگ تحمیلی فراهم نماید بلکه با گشایش مبادلات اقتصادی با کشور همسایه عراق این استان از انزوای جغرافیایی و اقتصادی رهایی می یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: جناب آقای رئیس جمهور پروژه ای که هم اکنون به محضر جنابعالی برای افتتاح گزارش می شود بهره برداری از 1500 هکتار از طرح 23 هزار هکتار گرمسیری و توسعه آب و خاک در استان های کرمانشاه و ایلام است که گزارش کلی آن توسط جناب آقای دکتر خاوازی به استحضار رسید. این پروژه در شهرستان مهران واقع شده است است دیاری که زمانی جولانگاه تانک ها، هواپیماها و ارابه های جنگی بود امروز به برکت حمایت های بی دریغ دولت به آبفشان ها و قطره چکان ها برای امنیت غذایی و عزت و سربلندی ایران تبدیل شده است. در صورتی که اجازه بفرمایید به فرمان جنابعالی این پروژه افتتاح و به بهره برداری برسد.

سپس با فرمان رئیس جمهوری، بهره برداری 1500 هکتار از 23 هزار هکتار طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی در استان ایلام آغاز شد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران