زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514505 تاریخ : 1399/03/26-16:48:27
,17,
اعلام آمادگی وزارت صمت برای ایجاد زون های فناوری در شهرک های صنعتی

در جلسه سرپرست وزارت صمت با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح شد؛

اعلام آمادگی وزارت صمت برای ایجاد زون های فناوری در شهرک های صنعتی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ساخت داخل بدون فناوری معنا نخواهد یافت، گفت: وزارت صنعت آمادگی دارد تا مناطقی را در شهرک های صنعتی به عنوان زون های فناوری در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: وقتی صحبت از ساخت داخل در قطعات و ماشین آلات صنعتی به میان می آید حتما باید این نکته را مورد تاکید قرار دارد که بدون فناوری، داخلی سازی قطعات و تجهیزات معنا نخواهد داشت و بر این اساس، هر چقدر در کالاهایی که وابستگی بیشتری به خارج از کشور وجود دارد، افزایش یابد، به همان نسبت سطح ارزبری نیز بیشتر خواهد شد؛ بنابراین تولید بدون به کارگیری فناوری، به مفهوم افزایش ارزبری خواهد بود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: خوشبختانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تمرکزی که بر روی مباحث مرتبط با نوآوری و به کارگیری آخرین فناوری های روز دنیا در کشور صورت داده، پتانسیل بی نظیری را در اختیار بخش های مختلف کشور قرار داده است که بر اساس آن، هر فردی که صحبت از فناوری به میان می‎ آورد، حتما باید مسیر اصلی خود را در همکاری با این معاونت تعریف نماید.

وی تصریح کرد: طی سال های گذشته، هر زمان که صحبت از به کارگیری فناوری در بخش های مختلف صنعتی به میان آمده است، کار پراکنده بسیاری صورت گرفته و اکنون شکل گیری و وجود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهترین فرصت برای حفظ تمرکز در تصمیم گیری های مرتبط با این حوزه و وحدت رویه است؛ بنابراین حتما باید تلاش شود که از حوزه فناوری، بهترین بهره برداری را در حوزه ساخت داخلی صورت دهیم.

مدرس خیابانی از اعلام آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور اختصاص مناطقی به عنوان زون های فناوری در شهرک های صنعتی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این زون ها از جنس تامین و تدارک کالاهای فناورانه هستند؛ ضمن اینکه باید ارتباط هر چه نزدیکتر بخش صنعت با حوزه فناوری و نوآوری را برقرار کرد.

وی اظهار داشت: همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا در سازمان های توسعه ای اعم از ایدرو و ایمیدرو، محل هایی را در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دهد تا بتوان ارتباط موثرتری را میان این ارگان با زیرمجموعه های وزارت صمت برقرار ساخت.

مدرس خیابانی از امکان ساخت داخلی سه میلیارد دلار کالاها خبر داد و گفت: سال گذشته یک میلیارد دلار قرارداد ساخت داخل منعقد شده است.

وی افزود: مشخصا در حوزه خودرو و موتورسیکلت برقی، این آمادگی وجود دارد که بتوان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کار را پیش برد؛ ضمن اینکه در حوزه لپ تاپ و تلفن همراه نیز این زمینه همکاری وجود دارد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تمامی ایده های مرتبط با محصولات فناورانه باید تجاری سازی شده و در چرخه های صنعتی به حرکت دربیایند؛ این در حالی است که سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که به موازات افزایش توانمندی تولیدکنندگان داخلی، ثبت سفارش واردات این کالاها را ممنوع نماید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران