بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520399 تاریخ : 1399/07/08-12:44:29
,5,
اعطای حواله  نفتی به سرمایه گذاران نیروگاهی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد:

اعطای حواله نفتی به سرمایه گذاران نیروگاهی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در طرح های بیع متقابل، طبیعتا هر سرمایه گذاری که بتواند پروژه خود را زودتر به اتمام برساند ما متعهد هستیم که نفت خام در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب، در آئین افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه با اعلام این خبر گفت: ساخت واحدهای بخار این چنینی در قالب قراردادهای بیع متقابل در دستور کار قرار گرفته و مکانیزم بازگشت سرمایه آن ها از محل سوخت صرفه جویی خواهد بود؛ بدین صورت که سرمایه گذار اقدام به احداث بخش بخار نیروگاه و تبدیل واحدهای گازی موجود به سیکل ترکیبی کرده و پس از بهره برداری واحدها، هزینه سرمایه گذاری در قالب سوخت صرفه جویی شده پرداخت می شود.

وی افزود: از سال گذشته پیگیر اصلاح طرح های بیع متقابل و بازپرداخت تعهدات موجود در این بخش از محل سوخت صرفه جویی بوده ایم که پیرو پیگیری های صورت گرفته تمهیداتی در بودجه سال 99 برای بازپرداخت سوخت صرفه جویی شده به سرمایه گذار پیش بینی شده است.

طرزطلب با اشاره به تدوین و تصویب آئین نامه این بخش در دولت، ادامه داد: این مهم تاکنون در نیروگاه پرند به سرانجام رسیده و گزارش مربوط به اندازه گیری سوخت صرفه جویی در این نیروگاه به تأیید سازمان برنامه و بودجه رسیده و در اختیار وزارت نفت نیز قرار گرفته است. این وزارتخانه نیز گزارش مربوطه را در اختیار شرکت ملی نفت قرار داده تا سوخت صرفه جویی شده در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید کرد: در حال حاضر برای هر واحد بخار به قیمت روز، ماهانه هشت میلیون دلار از محل سوخت صرفه جویی شده امکان بازپرداخت سرمایه گذاری انجام شده، وجود دارد. بر همین اساس برای نیروگاه پرند 25 میلیون دلار بابت سه ماه صرفه جویی سوخت انجام شده در نظر گرفته شده است که طبق مصوبه دولت باید نفت خام در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد.

این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه از هفته آینده تمامی قراردادهای بیع متقابل با دستور وزیر نیرو اصلاح شده و برای آن ها سوخت صرفه جویی شده در نظر گرفته خواهد شد، ادامه داد: این طرح ها جزو پروژه های استثنایی در کشور است؛ چرا که اصل و فرع سرمایه این پروژه ها دو ساله بازگردانده می شود؛ از این جهت هیچ پروژه ای در کشور این امکان را ندارد که فردی سرمایه گذاری ارزی کرده باشد و دولت دو ساله بتواند سرمایه را بازگرداند.

طبق گفته مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با توجه به تغییرات انجام شده در زمینه طرح های بیع متقابل، طبیعتاً هر سرمایه گذاری که بتواند پروژه خود را زودتر به اتمام برساند ما متعهد هستیم که نفت خام در اختیار سرمایه گذار قرار بدهیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران