جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518746 تاریخ : 1399/06/11-17:57:34
,17,
اعطای بیش از یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت به خانواده های نیازمند

معاون وزارت تعاون اعلام کرد:

اعطای بیش از یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت به خانواده های نیازمند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران گفت: در دوران کرونا در حوزه بهداشت و رفاه اجتماعی 750میلیون دلار افزایش اعتبار داشتیم و بیش از یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار خانواده های نیازمند قرار دادیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «احمد میدری» معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ایران در دیدار ویدئو کنفرانسی با «انارکریم اف» معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و حمایت اجتماعی جمهوری آذربایجان، زمینه های همکاری دو کشور را بررسی کردند.

در این گفت و گو بر تبادل تجربیات در مواجهه با ویروس کرونا و سیاست های دو کشور در خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه، اجرایی کردن مفاد اسناد منعقده میان دو وزارتخانه، همکاری در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای و استانداردسازی مشاغل، همکاری در زمینه توانمند سازی افراد دارای معلولیت، تامین اجتماعی، بیمه روستائیان و کشاورزان و پایگاه اطلاع رسانی اقشار تحت پوشش و همکاری در زمینه گردشگری سلامت، تاکید شد.

«احمد میدری» با اشاره به گفت و گوی اخیر وزرای دو کشور، بر اجرایی شدن مفاد اسناد همکاری منعقد شده میان دو وزارتخانه تاکید و اظهار امیدواری کرد موضوعات همکاری های مشترک هرچه سریع تر عملیاتی شود.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری کشورها در شرایط کرونایی، گفت: روابط ایران و جمهوری آذربایجان در این شرایط گسترش خواهد یافت و امیدوارم مشکلات ناشی از این ویروس را به راحتی مهار کنیم.

معاون رفاه اجتماعی افزود: کشور ما هم تجربیات و موفقیت های زیادی در زمینه کنترل و مهار کرونا به دست آورده است.

میدری افزود: در حوزه بهداشت و رفاه اجتماعی 750میلیون دلار افزایش اعتبار داشتیم و بیش از یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار خانواده های نیازمند قرار دادیم.

معاون رفاه اجتماعی با اشاره به گستردگی فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: تبادل تجربیات در زمینه تامین اجتماعی، سوابق بیمه ای، گردشگری درمانی، تبادل نیروی کار و تنظیم موافقت نامه در این خصوص، آموزش های فنی و حرفه ای، استانداردسازی مدارک فنی و حرفه ای و برگزاری دوره های مهارت، همکاری و تبادل تجربه در زمینه بیمه های روستائیان، عشایر و کشاورزان از زمینه های مشترک دو وزارتخانه است.

میدری گفت: با توجه به افزایش نرخ بیکاری در جهان طبعا کشورها تمایل چندانی برای جذب نیروی کار خارجی از خود نشان نمی دهند ولی در برخی موارد شاهد بودیم نیروی کار خارجی، آمار اشتغال را افزایش می دهد و معتقدم تبادل نیروی کار فنی و تخصصی می تواند مزیت های زیادی برای دو کشور به همراه داشته باشد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، افزود: تبادل هیات های کارشناسی و گفت و گوهای ویدئو کنفرانسی می تواند روند عملیاتی شدن موضوعات همکاری میان دو وزارتخانه را تسریع کند.

«کریم اف»، معاون وزیر کار جمهوری آذربایجان نیز در این گفت و گو تاکید کرد: در چند سال گذشته دیدارهای متعددی میان مدیران دو وزارتخانه صورت گرفته است و این نشان از پویایی روابط دارد.

وی افزود: دو وزارتخانه حوزه های عملکرد تقریبا یکسانی دارند و امیدوارم با تبادل هیات های کارشناسی بتوان تجربیات طرفین را به نحو مطلوب در اختیار یکدیگر قرار داد.

کریم اف خاطر نشان کرد: موضوع تبادل نیروی کار ماهر مشخصا در حوزه مسئولیت های وزارت اقتصاد و هیات دولت جمهوری آذربایجان است و هر سه سال یکبار در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و حمایت اجتماعی جمهوری آذربایجان با بیان اینکه در دوران همه گیری ویروس کرونا، مشاغل رسمی هیچگونه آسیبی ندیده اند، گفت: در بخش مشاغل غیررسمی به اقشار آسیب دیده، کمک های نقدی به مبلغ 110 دلار پرداخت شد و هم اکنون بالغ بر 600 هزار نفر از این کمک های نقدی برخوردار هستند.

وی همچنین با ارزشمند خواندن تجربیات ایران در زمینه اقشار آسیب پذیر، روستائیان و عشایر افزود: مشترکات فرهنگی و تاریخی میان دو کشور می تواند ظرفیت های همکاری را گسترش دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 2354
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران