در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519966 تاریخ : 1399/07/01-11:59:49
,17,
اعزام بزرگترین هیات اقتصادی ایران به افغانستان

معاون وزیر صمت خبر داد

اعزام بزرگترین هیات اقتصادی ایران به افغانستان

معاون وزیر صمت گفت: امروز نخستین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی ایران در حوزه آب، برق و انرژی در افغانستان افتتاح می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری ایران در منطقه و همچنین گسترش صادرات غیرنفتی، اظهار داشت: بر اساس این مهم، نخستین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در زمینه آب، برق و انرژی همزمان با نخستین خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران اول مهر ماه در شهر کابل افتتاح می شود.

وی درباره مدت زمان برگزاری نمایشگاه های خدمات شهری و آب، برق و انرژی افزود: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه تخصصی اول مهر ماه در شهر کابل پایتخت افغانستان و با حضور مقام های دو کشور و تجار و بازرگانان برگزار می شود و تا سوم مهر دایر است تا تجار و بازرگانان افغانستان با توانمندی های تولیدی کشورمان در این زمینه آشنا شوند.

معاون وزیر صمت همچنین درباره تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه تخصصی، تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده 100 شرکت ایرانی در حوزه های مرتبط به معرفی توانمندی های خود اقدام می کنند تا زمینه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و صنایع مرتبط به کشور افغانستان مهیا شود.

زادبوم تاکید کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران به بازار افغانستان صادرات خدمات فنی و مهندسی و تکنولوژی است که در این راستا با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی پاویون شرکت های دانش بنیان با حضور قریب به 30 شرکت در این نمایشگاه تشکیل شده است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با اشاره به هیأت بازرگانی حاضر در این نمایشگاه، گفت: در دوره برگزاری این نمایشگاه هیأت 120 نفره تجار و بازرگانان ایرانی در حوزه انرژی و خدمات شهری در چهار روز اقامت در افغانستان مذاکرات ثمربخشی را با طرف افغانستانی خواهند داشت.

زادبوم یکی از اهداف دیگر این نمایشگاه را توسعه دیپلماسی شهری با شهرهای افغانستان برشمرد و افزود: هیأت فوق را چند نفر از متخصصین مدیریت شهری و مدیران وزارت کشور و شهرداران کلان شهرهای کشور نیز همراهی می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران