جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516490 تاریخ : 1399/05/01-14:44:41
,10028,10029,
اطمینان از دریافت خدمات ضروری سلامت برای همه ضروری است

نمکی در نشست مجازی با وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی:

اطمینان از دریافت خدمات ضروری سلامت برای همه ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه می دانیم اکثر کشورها همه تلاش خود را برای کنترل کووید 19 انجام می دهند، اما اطمینان از دریافت خدمات ضروری سلامت در چهارچوب مراقبت های بهداشتی اولیه برای همه و بویژه گروه های هدف بسیار ضروری است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید نمکی روز چهارشنبه در نشست مجازی با وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: از سازمان جهانی بهداشت به دلیل پشتیبانی فنی از کشورهای عضو در مبارزه با کووید 19 و همچنین پیگیری همزمان پیشرفت به سوی اهداف سه میلیاردی که بسیار حائز اهمیت است، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: اطلاعات اولیه نشان می دهد که پوشش ایمن سازی، تشخیص سل، HIV و ایدز و مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر از جمله برخی خدمات پیشگیری، درمانی و توان بخشی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته اند.

نمکی گفت: گزارش اخیر مشترک سازمان جهانی بهداشت و یونیسف هشدار می دهد که پوشش واکسیناسیون به دلیل پاندمی کووید 19 کاهش چشم گیر و نگران کننده ای داشته که به دلیل اختلال در دریافت و ارائه خدمات واکسیناسیون به دلیل کووید 19 اتفاق افتاده است.

وزیر بهداشت افزود: ادامه این روند، نه تنها باعث عدم دست یابی به اهداف GPW-13 بلکه شاهد نتایج معکوس در بسیاری از شاخص های بهداشتی از جمله پوشش واکسیناسیون، مراقبت از خانواده، بیماری های غیرواگیر و غیرواگیر و غیره نیز می شود. بنابراین از کشورهای عضو می خواهم روی تقویت ظرفیت سیستم بهداشت و درمان با اولویت مراقبت های بهداشتی اولیه، ارتقای همکاری بخش خصوصی و دولتی، توانمندسازی جامعه و سلامت در کلیه سیاست های خود سرمایه گذاری کنند. این سیاست ها از جمله راهبردهای اصلی جهت رسیدن به اهداف سه میلیاردی است.

وی بیان کرد: به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنم که اهداف سه میلیاردی را برای مبارزه با کووید 19 اتخاذ کرده ایم. ما زمان هزار و 200 مرکز جامع سلامت را به 16 یا 24 ساعت رسانده ایم تا بتوانیم از دسترسی آسان و عادلانه مردم به خدمات ضروری بهداشتی و همچنین آزمایش و درمان بیماران سرپایی برای کاهش بار بیمارستان ها اطمینان حاصل کنیم. غربالگری از طریق تماس تلفنی، ویزیت در منزل و ارائه خدمات مورد نیاز، مداخلات در حال انجام برای شناسایی افراد در مراکز مراقبت های اولیه بهداشتی است.

نمکی گفت: در عین حال، ما همه تلاش های مشترک خود را برای از بین بردن مالاریا، حفظ اعتبار گواهینامه حذف سرخک و سرخجه و بسیاری از دستاوردهای دیگر ادامه می دهیم. همان طور که به تازگی تمام روسای دانشگاه های علوم پزشکی دستور دادم تا برنامه ریزی های ویژه ای در این زمینه انجام دهند. ما همچنان کارآزمایی های بالینی، تولیدات بومی تمام داروهای کووید 19 و در قالب چهارچوب قوی برای تحقیقات و کارآزمایی واکسن را بر خلاف تحریم های یک جانبه غیرقانونی، ادامه می دهیم.

وی اظهار کرد: توصیه می کنم به ارائه بیانیه مشترک سازمان جهانی بهداشت و یونیسف خطاب به روسای کشورها با تاکید بر اهمیت استمرار مراقبت از جمعیت در معرض خطر به ویژه تضمین پوشش بالای واکسیناسیون، مراقبت از خانواده، نظارت بر رشد و بیماری های غیرواگیر در کنار تلاش های فعلی برای مبارزه با کووید 19 که در این رابطه، روسای کشورها به اهمیت سرمایه گذاری در پوشش همگانی سلامت و پیگیری پیشرفت در جهت اهداف سه میلیاردی تاکید کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت و یونیسف باید تبادل تجربه های بین کشورها، به ویژه نوآوری های مربوط به راهبردها و گزینه های ارائه خدمت پوشش همگانی سلامت برای مبارزه با کووید 19 را تسهیل کنند و در عین حال سرمایه گذاری برای اجرای تعهدات جهانی برای ریشه کنی فلج اطفال در منطقه را تضمین کنند.

نمکی افزود: سازمان جهانی بهداشت و یونیسف، صندوق جهانی گلوبال فاند، بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی به همراه سایر سازمان های اقتصادی، باید به کشورهای با درآمد کم و متوسط جهت غلبه بر تنش های اقتصادی حاصل از همه گیری کووید 19 و در عین حال تضمین دسترسی برابر به واکسن های کووید 19 در چهارچوب COVAX (تسهیلات دسترسی به واکسن کووید 19) یا سایر نوآوری های دو جانبه و چند جانبه کمک کنند.

وی بیان کرد: بار درگیر از حمایت های مدیر منطقه ای، مدیرکل و کلیه همکاران سازمان جهانی بهداشت برای ابراز همبستگی در مقابله با تهدیدات بهداشتی عمومی قدردانی می کنم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران