تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521172 تاریخ : 1399/07/21-14:30:08
,17,
اصناف مشکلات تامین بودجه و منابع مالی دارند

اصناف مشکلات تامین بودجه و منابع مالی دارند

عضو کمیسیون قوانین و مقرارت اتاق اصناف ایران گفت: امروز با توجه به وضعیت رکود اقتصادی و رشد هزینه ها، اتاق های اصناف، مشکلات تامین بودجه دارند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اتاق اصناف ایران، عبدالمجیدجلالی افزود: باید راهکار مناسبی برای تامین هزینه های این گروه ها در نظر گرفته، مبالغ ورودی اتحادیه ها متناسب سازی و الگوی رفتاری واحدی در تمامی استان ها اعمال شود، تا اتاق های اصناف برای تامین هزینه های مالی خود با مشکل روبرو نباشند.

وی تصریح کرد: تلاش می شود تا در کمیسیون قوانین و مقررات، مشکلات و دغدغه های اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی را بررسی و به دنبال راهکارهای مناسب برای آن باشیم که بتوان نیازهای جامعه صنفی را برطرف ساخت.

جلالی افزود: مشکلات ناشی از تحریم و شیوع بیماری کرونا نیز باعث کاهش درآمدهای صنفی و رکود بازار شده و اکثر اتاق های اصناف کشور در این زمینه با تنگناهای منابع مالی روبرو شده اند که بر همین اساس نقش کمیسیون قوانین و مقرارت بسیار پر اهمیت است تا با استفاده از تخصص و تجارب افرادی که در این کمیسیون در مسیر تقویت نظارت ها و رفع مشکلات این حوزه گامی مهم برداریم.

وی تاکید کرد: بخش عمده مشکلات پیش روی کسب وکار بنگاه ها و صنوف تولیدی کشور به دلیل موانع قانونی در مسیر تولید، نوسان نرخ ارز و نادیده گرفتن بخش خصوصی است که باید این مسائل از سوی دستگاه های اجرایی مورد نقد و بررسی کارشناسی قرار گرفته و برای رفع آن راهکار اجرایی ارائه داد.

به گزارش ایرنا، چندی پیش رییس کمیسیون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفته بود، اکنون منابع مالی اتاق های اصناف کشور بسیار محدود است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، رکود، تحریم ها و افت فروش بازار اتاق های اصناف درآمدی ندارند و برای پرداخت حقوق پرسنل نیز مشکل دارند.

موسی الرضا غفاریان گفت: راهکارهایی برای تامین منابع مالی و اعتباری اتاق های اصناف ارائه شده، که انتظار می رود بتوان منابع مالی لازم برای اتاق های اصناف پیش بینی شود.

وی افزود: چندین سال است که درآمد حاصله از بازرسی و نظارت اتاق های اصناف و اتحادیه ها به تعزیرات واریز شده و یک سوم از سهم جرایم تعزیرات طبق مصوبه قانون به اصناف داده نمی شود و همین طور سهم یک درهزار اصناف از مالیات تاکنون در اختیار اصناف قرار نگرفته و به خزانه کشور واریز شده است.

غفاریان تصریح کرد: هیات رییسه اتاق اصناف ایران با همکاری کمیسیون بازرسی و نظارت اتاق اصناف باید پیگیر بودجه واحدبازرسی و نظارت باشد و چنانچه نتوانیم منابع مالی برای بازرسی و نظارت تعریف کنیم، اتاق های اصناف کشور برای اداره واحدهای بازرسی و نظارت با مشکل جدی روبرو خواهند شد.

غفاریان افزود: باید مباحثی پیرامون تامین مالی واحدهای بازرسی مورد بررسی این کمیسیون قرار گیرد، زیرا تامین منابع مالی واحدهای بازرسی به یکی از بزرگترین مشکلات واحدهای بازرسی اصناف کشور تبدیل شده و امید است در این دوره از هیات رییسه اتاق اصناف ایران و با تشکیل کمیسیون های جدید از جمله کمیسیون بازرسی و نظارت، مشکلات اصناف به ویژه در حوزه بازرسی و نظارت رفع شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران