در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512663 تاریخ : 1399/02/22-17:13:37
,17,
اصلاح مصوبه دستمزد کارگران به جریان افتاد

اصلاح مصوبه دستمزد کارگران به جریان افتاد

سازمان بازرسی کل کشور از مذاکره با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برگزاری نشست شورای عالی کار با موضوع افزایش حداقل دستمزد و حق مسکن کارگران خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، به دنبال دستور رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی مصوبه دستمزد 1399، مقرر شد جلسه ای با حضور اعضای شورای عالی کار برگزار شود که به همین منظور با حضور نمایندگان کارگران در شورای عالی کار دوشنبه هفته گذشته جلسه ای تشکیل و مدارک و مستندات مربوطه توسط آنها ارائه شد. تا این که وزارت کار روز شنبه 20 اردیبهشت ماه از تشکیل جلسه بررسی مولفه های مزدی حق مسکن کارگران در روز چهارشنبه خبر داد و نمایندگان کارفرمایان و کارگران را برای شرکت در این نشست فراخواند.

به دنبال انتشار خبر برگزاری نشست شورای عالی کار، رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز در دیدار رئیس قوه قضاییه با جمعی از مسوولان عالی قضایی به پیگیری های این سازمان در خصوص مطالبه افزایش دستمزد کارگران در سال 1399 اشاره کرد.

آن طور که رئیس سازمان بازرسی گفته براساس پیگیری های صورت گرفته و گفت و گو با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شده شورای عالی کار در هفته جاری تشکیل جلسه دهد و موضوع افزایش حداقل دستمزد و افزایش حق مسکن کارگران در دستور کار قرار گیرد.

در همین راستا ناصر چمنی، نماینده کارگران در شورای عالی کار با تایید برگزاری نشست روز چهارشنبه اظهار کرد: دعوت نامه ها از سوی وزارت کار ارسال شده و از اعضای شورای عالی کار برای شرکت در جلسه روز چهارشنبه دعوت به عمل آمده است.

وی با بیان این که از نظر پرونده، دستمزد سال 1399 هنوز بسته نشده است، گفت: ما معتقدیم که قانون در خصوص دستمزد کارگران اجرا نشده است و با توجه به ورود مقام معظم رهبری به این قضیه و فرمایشات ایشان در روزهای اخیر در جلسه روز چهارشنبه در خصوص حداقل های قانون صحبت و مذاکره خواهیم کرد.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در عین حال درباره جلسه بررسی حق مسکن کارگران که پیش از این وزارت کار از تشکیل آن در روز چهارشنبه خبر داده بود، گفت: نباید با طرح موضوع افزایش حق مسکن نشست دستمزد را به حاشیه ببریم و این طور وانمود کنیم که جلسه تنها برای بررسی حق مسکن برگزار می شود. وقتی رئیس سازمان بازرسی از گفت و گو با وزیر کار برای برگزاری نشست افزایش حداقل مزد خبر می دهد بنابراین جلسه تنها به بحث حق مسکن نمی پردازد.

چمنی خاطرنشان کرد: مذاکره اصلی ما روی حداقل مزد و اجرای قانون که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، خواهد بود. با این حال آمادگی داریم که روز چهارشنبه به بحث افزایش حق مسکن نیز ورود کنیم.

وزارت کار طی روزهای اخیر از اعضای شورای عالی کار برای شرکت در جلسه چهارشنبه این هفته دعوت کرده اما موضوع گفت و گو را بررسی مولفه های مزدی حق مسکن عنوان کرده است که با توجه به صحبت های امروز رئیس سازمان بازرسی به نظر می رسد که این جلسه تنها به مبحث حق مسکن نمی پردازد و به احتمال زیاد اصلاح و بازنگری مصوبه دستمزد سال 1399 و افزایش حداقل مزد نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران