همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518618 تاریخ : 1399/06/10-12:50:17
,13,
اصلاح  سامانه «توزیع نهاده های دامی»

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

اصلاح سامانه «توزیع نهاده های دامی»

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایرادات سامانه توزیع نهاده های دامی (بازارگاه) اصلاح شده و شکل جدید این سامانه پس از تبیین کارکرد آن برای تشکل های مربوطه، وارد مدار می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، امید گیلان پور با اشاره به تغییرات صورت گرفته در این سامانه افزود: پیش از این تا زمانی که نهاده ترخیص نمی شد، وارد سامانه بازارگاه نیز نمی شد؛ اما با اصلاحاتی که انجام شده محموله های وارداتی ابتدا در سامانه بازارگاه ثبت شده و سپس ترخیص آن ها انجام می شود. همچنین امکاناتی فراهم شده که ترخیص از گمرک را نیز به صورت خودکار انجام دهیم.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بازارگاه یک سامانه ملی است که اطلاعات مربوط به امنیت غذایی در آن ثبت شده است و بنابراین این نیاز وجود دارد که تمام دستگاه های ذینفع و درگیر در آن مشارکت داشته باشند، اظهارداشت: هفته گذشته ما به بسیاری از سامانه های موجود در دولت وصل نبودیم، اما از انتهای هفته قبل این اتفاق افتاده که رخداد مهم و بسیار خوبی است.

وی تصریح کرد: با انجام این اصلاحات در سامانه بازارگاه به دنبال اصلاح فرآیند توزیع و حذف امضاهای طلایی و بازار سیاه ایجاد شده در این فرآیند هستیم.

گیلان پور گفت: از همکارانمان خواسته ام تا تمامی ذینعان صنعت از جمله واردکنندگان و تولیدکنندگان را هفته آینده دعوت کنند تا تغییرات ایجاد شده را گزارش کنیم و نحوه کار با آن را آموزش دهیم و سپس سامانه با کارکرد جدید وارد مدار شود.

وی با اشاره به اینکه با اصلاحات صورت گرفته سامانه بازارگاه آماده است، افزود: این سامانه از این پس با شکل و کارکرد جدید و نیز با پوشش حلقه های بیشتر، کار خود را انجام و ادامه دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سامانه بازارگاه وقتی ایجاد شد که کشور با محدودیت منابع ارزی مواجه بود و ارز محدودی برای تأمین نهاده های دامی در اختیار دولت قرار داشت، تصریح کرد: در واقع هدف از ایجاد سامانه بازارگاه فراهم کردن زمینه ای بود که بتوانیم با منابع محدود، نهاده های مورد نیاز تولید را تأمین کنیم و طبیعتاً هر چه که تأمین نهاده بهتر انجام شود، کار سامانه نیز بهتر خواهد بود.

گیلان پور با اشاره به اینکه قبل از توجه به کارکرد سامانه، باید به این مسئله توجه کنیم که هیچ سامانه هوشمندی در دنیا قوی تر از نظام بازار نیست و این نظام بازار است که همه چیز را کنترل می کند، اضافه کرد: بنابراین اگر عرضه محدود باشد، قیمت نیز افزایش می یابد. پس در نتیجه، بازارگاه نمی تواند بهتر از نظام بازار عمل کند و نباید انتظار داشته باشیم که این سامانه معجزه کند، ولی با اصلاحات صورت گرفته مداخلات دستی انسانی در سامانه به حداقل می رسد و بسیاری از مشکلات که به آن ها اشاره شد مرتفع می شود.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه این سامانه اشکالاتی داشت، ادامه داد: هرچه گستره رصد و پایش بیشتر باشد، دقت سامانه نیز بیشتر می شود؛ به عنوان مثال اگر دامنه رصد از زمانی باشد که نهاده ها وارد بنادر شده تا زمانی که به دست مصرف کننده نهاده، یعنی مرغداران و دامداران می رسد، نسبت به زمانی که رصد از ثبت سفارش تا رسیدن محصول دام و طیور به دست مصرف کننده نهایی باشد، کارایی کمتری دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران