همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349050 تاریخ : 1397/02/28-10:56:55
,10025,
اصلاح ترکیب پرتفوی با مدیریت ریسک و نظارت بهینه محقق می شود

دکتر صادق در همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی بیمه‌دانا:

اصلاح ترکیب پرتفوی با مدیریت ریسک و نظارت بهینه محقق می شود

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، افزایش تلاش همگانی، برنامه‌ریزی و نظارت بهینه را از ابزارهای لازم برای اصلاح ترکیب پرتفوی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از  روابط عمومی بیمه دانا، دکتر صادق در سی و ششمین سمینار سراسری مدیران ستادی و اجرایی این شرکت در شهر بابلسر، با اشاره به عملکرد شرکت در سال گذشته و ترسیم چشم‌انداز سال جاری اظهار داشت: با توجه به افزایش فشارهای بین‌المللی و شرایط خاص اقتصادی حاکم در کشور باید با هدف کاستن از مشکلات و حرکت به سمت اهداف کلان، با برنامه‌ریزی بلند مدت، افزایش نظارت‌های لازم و تلاش برای وصول مطالبات، ضمن اصلاح ترکیب پرتفوی، به سمت تحقق اهداف پیش‌بینی شده شرکت حرکت کنیم.

وی ضرورت بهره‌گیری از تجارب و تخصص همکاران به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های شرکت را مورد تأکید قرار داد و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده در حوزه معاونت‌ها و شعب به نظر می‌رسد با ارزیابی ریسک های مناسب می‌توان به سودآوری شرکت کمک کرد.

دکتر صادق با ذکر آمار عملکرد مدیریت های ستادی و اجرایی در سال 96 گفت: در سال گذشته شاهد تحقق 103 درصدی بودجه، افزایش فروش نقدی، کاهش نسبت دوره وصول مطالبات، افزایش بازده سرمایه‌گذاری‌ها و مدیریت بهینه منابع بودیم.

وی با اشاره به بهبود شاخص توانگری مالی شرکت از 76 به 94، از رشد 14 درصدی تعداد بیمه نامه های صادره در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بیشترین رشد پرتفوی شرکت در سال گذشته مربوط به بیمه های مهندسی و کمترین افزایش نیز مربوط به بیمه‌های حوادث انفرادی است. همچنین طبق بررسی‌های انجام شده، منطقه یک بیشترین رشد پرتفوی و منطقه سه نیز کمترین رشد پرتفوی را در سال گذشته دارا بودند.

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا، تقویت بیمه‌های اموال و دقت در انتخاب ریسک را مورد اشاره قرار داد و یادآورشد: با توجه به خسارت‌های سال قبل و پاره‌ای از مطالبات، رؤسای شعب و شبکه فروش باید با افزایش نظارت‌‌ها، نسبت به وصول مطالبات معوق و وصول اسناد سررسید گذشته اقدام و هنگام انعقاد قراردادها و یا تمدید آنها به شرایط قرارداد و درصد ریسک آنها حتماً توجه کرد. 

وی، ‌خطاب به مدیران‌ستادی و اجرایی‌ خاطرنشان ‌کرد: ترویج فرهنگ جانشین پروری را سرلوحه امور قرار دهیم تا در آینده شرکت با قدرت هر چه تمام تر در راستای اهداف خود حرکت کند. وی در ادامه جایگزین‌سازی را از برنامه‌های اساسی شرکت بر شمرد و خواستار همفکری، تعامل و انتقال تجارب مدیران به افراد واجد شرایط شد.

دکترصادق، در پایان اظهارات خود، تحقق اهداف مورد نظر در بودجه را مجدد‌ مورد تأکید قرار داد و خواستار افزایش همکاری‌ها، تعامل و هم‌افزایی لازم برای ادامه روند رو به رشد شرکت شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران