صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517514 تاریخ : 1399/05/19-13:12:40
,17,
اشتغال 7 هزار و 600 نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

اشتغال 7 هزار و 600 نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در 4 ماه نخست امسال هفت هزار و 600 نفر در 432 واحد صنعتی احیاء شده کوچک و متوسط جذب شدند.

به گزارش بانک و صنعت، اصغر مصاحب با اعلام این خبر درباره ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و متوسط افزود: در هفته صنایع کوچک یک روز به عنوان "صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال" نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.

وی اضافه کرد: برخی به دلیل همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آن ها را یک موضوع درنظر می گیرند، درحالی که مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک پکیج کارآفرینی داریم و در این مجموعه فعالیت های متفاوتی انجام می شود.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: سال گذشته چهار هزار و 62 دوره آموزشی برای 92 هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شد. همچنین 302 تور صنعتی برای بازدید 6 هزار و 400 نفر برگزار شد تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا شوند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته فراهم شود.

مصاحب یادآور شد: از سال 91 تا پایان سال گذشته 8 هزار و 636 واحد صنعتی غیرفعال، مجدداً راه اندازی و برای 123 هزار و 514 نفر شغل ایجاد شد.

وی اضافه کرد: در سال 1398 تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصاء شد و 25 تجربه موفق کارآفرینی در رشته های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در خصوص برنامه های این سازمان برای ایجاد اشتغال بیان کرد: یکی از اقدامات این سازمان، بازفعال سازی و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است. بر این اساس مشاوران کلینیک های کسب و کار به واحدهای صنعتی مشاوره می دهند.

مصاحب افزود: در این کلینیک ها سه مقوله مشاوره، طرح های عارضه یابی و پروژه بهبود دنبال می شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقاء فنآوری است که منجر به اشتغال می شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس اقدامات انجام شده، از ابتدای سال 1399 تا پایان هشتم مرداد جاری، 432 واحد مجدداً احیاء شد که تعداد هفت هزار و 600 نفر اشتغال را دربر می گیرد که در استان های تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیاء شده اند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: برنامه ما برای امسال این است که 1200 تا 1500 واحد احیاء شود، که با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، احیاء 432 واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل قبولی بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 150
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران