صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518939 تاریخ : 1399/06/15-15:16:03
,5,4,
اشباع بازار نفت آمریکا/خشم جمهوری خواهان از عربستان

در بهار امسال رخ داد؛

اشباع بازار نفت آمریکا/خشم جمهوری خواهان از عربستان

عربستان سعودی در بهار امسال با فرستادن ناوگانی از نفتکش ها به آمریکا، بازار نفت این کشور را از نفت خام ارزان اشباع کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی.ان.ان، عربستان سعودی در بهار امسال با فرستادن ناوگانی از نفتکش ها به آمریکا بازار نفت این کشور را از نفت خام ارزان اشباع کرد که این موضوع، خشم جمهوری خواهان در واشینگتن را برانگیخته؛ این در حالی است که ریاض اکنون رویکرد خود را برعکس کرده و کمترین مقدار نفت خام را از زمان ریاست جمهوری ریگان به آمریکا صادر کرده است.

براساس برآوردهای مؤسسه تحقیقات کالای کلیپر دیتا، ایالات متحده در ماه اوت تنها 264 هزار بشکه در روز از عربستان نفت خام وارد کرده، این رقم تقریباً 50 درصد نسبت به میانگین سال 2019 کاهش یافته است.

اگر آمارهای رسمی دولت این مقدار صادرات را تأیید کنند، کمترین سطح صادرات نفت عربستان به ایالات متحده از سال 1985 تاکنون خواهد بود.

مت اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در مؤسسه کلیپر دیتا، در ایمیلی به سی ان ان گفت: جریان نفت خام سعودی ها به سمت آمریکا به طور اساسی کاهش یافته است.

تغییر رویکرد عربستان سعودی - از صادرات سیل آسای نفت خام به آمریکا تا مهار صادرات - نشانگر تلاش چشمگیر ریاض برای احیای بازارهای انرژی تضعیف شده در پی همه گیری بیماری کرونا است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران