بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508824 تاریخ : 1398/12/12-14:15:38
,17,
استفاده از توانمندی گروه های غیردولتی برای تقویت حقوق مصرف‌کنندگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

استفاده از توانمندی گروه های غیردولتی برای تقویت حقوق مصرف‌کنندگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: دولت بنا دارد از توانایی و پتانسیل گروههای غیر دولتی در تقویت حقوق مصرف کنندگان استفاده ببرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش با اشاره به نهم اسفند ( روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان) گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان سیاست های متعددی را برای حمایت از مصرف کنندگان دنبال می کند. البته حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان باید بعنوان یک اصل در زنجیره تولید تا مصرف مد نظر قرار گیرد و این اصل می تواند فرایند تولید تا مصرف را بایک تحول همراه سازد.

وی افزود: در شرایط حاکم بر اقتصاد کشور لازم است که مصرف کننده به این موضوع توجه کند که باید از تولید ملی و صنعت کشور حمایت کند و تولید کننده هم باید این موضوع را مدنظر داشته باشد که بقای تولید در جهت توانمندی مصرف کنندگان است. لذا باید در قیمت و کیفیت تلاش مجدانه ای داشته باشد. در مجموع می توان گفت وجود یک مصرف کننده مطالبه گر می تواند نظام اقتصادی کشور را به بلوغ و تکامل برساند، چرا که حرکت جریان تولید به سمت نیاز و توقع مشتری، بسترهای لازم را برای ارتقا کمی و کیفی تولید فراهم خواهد کرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: با ثبت روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و ایجاد فرایند ارزیابی و انتخاب بنگاه‌های حقوق مصرف کنندگان درصددیم تا جریان تولید مشتری مدار را به سمت مصرف کننده هدایت کنیم و جریان مصرف را هم به سوی تولید با کیفیت و مشتری مدار معطوف سازیم.

وی با بیان اینکه روز ملی حمایت از حقوق مصرف کننده روزی است که در آن جریان تولید می تواند عملکرد و دستاوردهای خود را در زمینه توجه به حقوق مصرف کنندگان ارائه و ارزیابی کند، گفت: واقعیت آن است که فرایند تولید کشور به واسطه تشدید تحریم‌ها در یک سال گذشته با مشکلاتی مواجه شده و البته مصرف‌کننده هم از اثرات این آسیب بی‌نصیب نمانده است. همچنین افزایش قیمت ارز و عدم اجرای تعهدات برخی شرکای خارجی برخی از بنگاه های داخلی را با مشکلاتی در فرایند تولید مواجه کرده است، ولی با همت و تلاش جریان تولید، الحمدلله شرایط به سمت بهبود حرکت می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران