جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522775 تاریخ : 1399/09/01-13:14:35
,15,
استعلام الکترونیکی رانندگان تاکسی های اینترنتی و مسافران هوایی اجباری شد

با استفاده از گذرگاه خدمات الکترونیکی سروا

استعلام الکترونیکی رانندگان تاکسی های اینترنتی و مسافران هوایی اجباری شد

استعلام الکترونیکی وضعیت مبتلایان به کرونا برای مسافران هوایی، ریلی و زمینی داخل کشور و رانندگان تاکسی های اینترنتی اجباری شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس بهنام ولی زاده، سرپرست معاونت دولت الکترونیکی با اشاره به ضرورت اجرای بند (7) مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و لزوم تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا اظهار داشت، از این پس کلیه شرکت های هواپیمایی و نیز «ارایه دهنده سامانه های فروش بلیت مسافری به صورت انفرادی و چارتری» که در حال حاضر سامانه های آن ها در دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کشور در حال استفاده است، ملزم هستند ضمن انجام تنظیمات فنی لازم از طریق گذرگاه خدمات الکترونیکی سروا (PGSB) که در سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد و راه اندازی شده است از امکان «استعلام الکترونیکی و ممانعت فروش بلیت» استفاده نمایند.

سرپرست معاونت دولت الکترونیکی که علت ایجاد این قابلیت را افرادی می داند که با وجود آگاهی از بیماری اقدام به مسافرت با استفاده از وسایل حمل و نقل مسافربری می نمایند، در تکمیل جزییات بیشتر اقدام یاد شده گفت، در این شیوه استعلام بر اساس پارامترهای ورودی از جمله کدملی و تاریخ سفر، نتیجه وضعیت ابتلای فرد به کرونا در تاریخ ارسال شده، مشخص می شود. چنانچه نتیجه استعلام الکترونیکی بر اساس تاریخ سفر وی ممنوع باشد از فروش بلیت تا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز دهد، ممانعت خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد با اجرایی شدن این مصوبه، کلیه شرکت های ارایه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی نیز ملزم به استعلام الکترونیکی روزانه وضعیت ابتلا به بیماری رانندگان خود هستند و شرکت موظف است در صورت مثبت بودن پاسخ در تاریخ آن روز، اپلیکیشن راننده مبتلا را غیرفعال و مسدود نماید.

وی در خصوص مسافران اتوبوس های بین شهری نیز گفت، شرکت های مذکور موظف هستند که نسبت به اصلاح فرمت صدور بلیت برای مسافران و ثبت کدملی مسافران و استعلام کدملی مسافران خود با سامانه مذکور اقدام نمایند.

لازم به ذکر است از زمان راه اندازی آزمایشی این سرویس از هفته گذشته تاکنون بیش از 750 هزار استعلام از سوی شرکت های هواپیمایی، شرکت رجا، شرکت های تاکسی اینترنتی و شرکت های فروش بلیت انجام شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران