در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516256 تاریخ : 1399/04/29-15:23:03
,25,
استخراج 396.6 هزار تن زغالسنگ در بهار امسال

استخراج 396.6 هزار تن زغالسنگ در بهار امسال

میزان استخراج زغالسنگ در مجموعه های البرز مرکزی و طبس در دوره سه ماهه نخست امسال به رقم 396 هزار و 626 تن رسید که نسبت به سه ماهه ابتدایی پارسال افت 16.3 درصدی دارد.

به گزارش بانک و صنعت، برپایه جداول آماری سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) حاکی است، مجموع استخراج زغالسنگ در واحدهای مزبور در فصل بهار 1398 رقم 474 هزار و 202 تن ثبت شد.

همچنین تولید کنسانتره زغالسنگ در البرز مرکزی و طبس در سه ماهه نخست 99 به رقم 176 هزار و 760 تن رسید که در مقایسه با عملکرد فصل بهار 98 رشد 3.6 درصدی را ثبت کرد.

واحدهای مزبور در سه ماهه ابتدایی سال گذشته 170 هزار و 470 تن کنسانتره زغالسنگ تولید کردند.

علاوه براین میزان ارسال کنسانتره از البرز مرکزی و طبس در سه ماهه امسال 175 هزار و 242 تن ثبت شد، درحالی که در فصل بهار 98 در مجموع 192 هزار و 376 تن ارسال شده بود.

استخراج 1.5 میلیون تنی زغالسنگ

آمارهای پارسال گویای آن است که در 12 ماهه 98 مجموع زغالسنگ استخراجی در البرز مرکزی و طبس یک میلیون و 585 هزار و 531 تن بود و مجموع کنسانتره زغالسنگ تولیدی نیز به رقم 664 هزار و 626 تن رسید.

همچنین میزان ارسال کنسانتره در سال گذشته از واحدهای مزبور رقم 700 هزار و 558 تن را نشان می دهد.

ضرورت ارتقای ایمنی در معادن زغالسنگ

براساس گزارش روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای ایمنی در معادن زغالسنگ کشور گفت: ایمیدرو تا بهمن 1400 (سال آینده) چهار پایگاه امداد و نجات معادن زغال سنگ راه اندازی می کند.

وی در چهارمین جلسه کمیته عالی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) اضافه کرد: اولویت ایمیدرو حفظ جان انسان ها است و در بخش زغال سنگ به عنوان یکی از حوزه های مخاطره آمیز معدنی، احداث پایگاه امداد و نجات، به عنوان اولویت های این سازمان محسوب می شود.

نعیمی اضافه کرد: بازسازی سه پایگاه امداد و نجات در معادن البرز مرکزی، شرقی و کرمان و نیز طراحی و احداث پایگاه امداد و نجات در منطقه طبس، اجرایی شده و پس از احداث، تحویل وزارت صنعت، معدن و تجارت می شود.

قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه مهمترین اقدام برای ارتقای ایمنی معادن و کاهش حوادث احتمالی، آموزش نیروی انسانی است، گفت: حفظ جان یک فرد با هیچ رقمی قابل قیاس نیست و از این رو، قبل از هر چیز، باید افراد پیش از شروع به کار، آموزش لازم را فراگرفته و گواهی ورود به کار در معادن زغال سنگ دریافت کنند.

وی اضافه کرد: فرهنگ سازی به عنوان ضرورت های ایمنی محسوب می شود و صاحبان معادن کوچک و متوسط باید در این زمینه بیشتر توجه کنند، زیرا معادن بزرگ ساختار HSEE دارند و می توانند مدیریت کنند و در نتیجه کمتر دچار حادثه می شوند اما معادن کوچک اغلب این ساختار را ندارند.

تازه ترین آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که بیش از پنج هزار و 600 معدن فعال درسطح کشور وجود دارد که تعداد 115 معدن مربوط به زغال سنگ است و سهم اشتغال بیش از 17 هزار نفری را به خود اختصاص داده اند.

ظرفیت زغال سنگ کشور در سال گذشته سه میلیون و 400 هزار تن اعلام شد، میزان تولید هم یک میلیون و 800 هزار تن کنسانتره برآورده شده و در سال 97 هم به میزان یک میلیون و 500 هزار تن کنسانتره تولید شد.

سیزدهم اردیبهشت ماه سال 1396 در نتیجه وقوع انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر (گلستان) 43 نفر از کارگران جان خود را از دست دادند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 220
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران