در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512798 تاریخ : 1399/02/24-14:41:09
,5,
استان تهران از بحران فرونشست خارج می شود

یک مقام مسئول خبر داد:

استان تهران از بحران فرونشست خارج می شود

با اجرای 4 طرح در قالب دو تصفیه خانه آب، جایگزینی منابع آب زیرزمینی با پساب و تعیین تکلیف چاه های بدون پروانه، فرونشست تهران از حالت بحرانی خارج می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سیدحسن رضوی، گفت: با راه اندازی تصفیه خانه هفتم تهران تاکنون 100 حلقه چاه خاموش شده است و با راه اندازی تصفیه خانه ششم تهران نیز تا اوایل تابستان، حدود 100 حلقه دیگر از چاه های آب در ابتدای دشت شهریار خاموش می شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با شهرداری تهران برای جایگزین کردن پساب بجای برداشت از سفره های آب زیرزمینی گفت: هم اکنون شهرداری تهران 230 میلیون مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی برداشت می کند که 200 میلیون مترمکعب آن تا 5 سال آینده با پساب جایگزین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به تعیین تکلیف چاه های بدون پروانه ادامه داد: طبق مجوز صادر شده از سوی وزارت نیرو، چاه های بدون پروانه صنعتی و خدماتی در قالب بخشنامه تخصیص و چاه های خانگی در قالب بخشنامه تغییر کاربری، از شبکه آب شهری به منابع آب زیر زمینی، تعیین تکلیف می شوند.

رضوی با تاکید بر اخطار داده شده به مالکان چاه ها برای مراجعه به شرکت آب منطقه ای تهران گفت: اگر چاه ها شاکی نداشته و یا در حریم چاه های دیگر قرار نگرفته باشند، مجوز آن ها صادر خواهد شد. هم اکنون 10 هزار حلقه چاه آب بدون پروانه در استان و شهر تهران شناسایی شده که 10 درصد از آن ها صنعتی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تا 2 سال آینده 300 میلیون مترمکعب و تا 6 سال آینده 500 میلیون مترمکعب برداشت از آب های زیرزمینی با آب های سطحی جایگزین خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران