صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520103 تاریخ : 1399/07/03-12:51:13
,17,
اسامی 12 دستگاهی که همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نداشتند

معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد

اسامی 12 دستگاهی که همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نداشتند

یک مقام مسئول گفت:بانک های انصار،حکمت ایرانیان،قوامین،سازمان تنظیم مقررات رادیویی،اتاق اصناف،برخی معاونت های وزات تعاون وبهداشت،شرکت ارتباطات سیار وایرانسل همکاری مالیاتی لازم را نداشته اند.

به گزارش بانک و صنعت، هادی خانی معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی شب گذشته در شبکه خبر، گفت: از سال ها پیش، مکاتبات و جلسات متعددی را از با دستگاه های مختلف برای ارائه دیتاهای لازم داشتیم اما در یک الی دو سال اخیر و به طور ویژه در ماه های گذشته رویکردمان را از درخواست به مطالبه جدی و تهاجمی تغییر داده ایم. نامه نگاری هایی را با برخی از دستگاه ها داشتیم و به آنها اطلاع دادیم که اگر همکاری نکنید اقدام قضائی خواهیم کرد و دو مورد از دستگاه ها نیز در حال حاضر در مراجع قضائی اقامه دعوا شده است.

وی ادامه داد: از 88 دستگاه، 44 دستگاه همکاری های خوبی را با سازمان امور مالیاتی داشته اند اما 12 دستگاه همکاری نکردند که با مکاتبه با سازمان بازرسی کشور، دیوان محاسبات و خزانه داری درصدد برخورد قضائی با آنها هستیم.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به اسامی 12 دستگاهی که با سازمان مالیاتی همکاری نمی کنند، گفت: متأسفانه در 12 دستگاهی که با سازمان امور مالیاتی همکاری نکرده اند نام چند بانک دیده می شود که عبارتند از بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و بانک قوامین که به دلیل ادغام در بانک سپه، از این به بعد بانک سپه مواجه خواهیم بود، دستگاه های دیگری که همکاری های لازم را نداشته اند نیز عبارتند از؛ سازمان تنظیم مقررات رادیویی، اتاق اصناف، برخی معاونت های وزات تعاون، معاونت درمان وزارت بهداشت شرکت ارتباطات سیار ایران و ایرانسل. این دستگاه ها از جمله دستگاه هایی هستند که همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نداشتند که برای این دستگاه ها از فاز درخواست خارج شده و به فاز اقدام قضائی وارد شدیم که ان شا الله هرچه سریع تر بتوانیم نیاز اطلاعاتی سازمان را کامل کرده و عدالت مالیاتی را اجرا کنیم.

خانی بیان داشت: یک میلیارد و 400 میلیون دیتا از دستگاه ها دریافت کردیم اما 40 درصد دیتاها کیفیت کافی را ندارند. برای دریافت دیتا از سایر دستگاه نیز تلاش های زیادی را انجام دادیم بعضاً برخی سازمان ها با اشاره به قوانین و مقررات خودشان، دیتاها را در اختیار ما قرار نمی دادند.

وی ادامه داد: سازمان در این باره تلاش های زیادی انجام داد و از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مصوبه های خوبی گرفت ضمن اینکه ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم این تکلیف را به تمام دستگاه ها داده و حتی در قانون بودجه 99 نیز برخی از این تأکیدات قانونی را به ویژه در زمینه بانک ها و در اختیار قرار دادن دیتاهای تراکنش بانکی شاهد هستیم بنابراین هیچ بهانه ای برای دستگاه ها وجود ندارد.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: 32 دستگاه نیز قول همکاری داده اند ما نیز اسامی آنها را فعلاً منتشر نخواهیم کرد تا دیتاهایشان را در اختیار قرار دهند اما اگر هماری لازم را صورت ندهند در برنامه های بعدی به این لیست 12 شرکت، شرکت های دیگری نیز اضافه می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران