صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516348 تاریخ : 1399/04/31-09:52:50
,17,
اسامی صادرکنندگانی که ارز نیاوردند را به اتاق بازرگانی اعلام کنید

در نامه به رئیس جمهور و همتی درخواست شد

اسامی صادرکنندگانی که ارز نیاوردند را به اتاق بازرگانی اعلام کنید

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از نامه نگاری با رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال های 97 و 98 خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، مسعود خوانساری صبح امروز (سه شنبه) و در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به پایان مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال های 97 و 98 گفت: در روزهای گذشته دو نامه جداگانه را برای رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی از طرف اتاق تهران ارسال کردیم که به تفکیک شخص و بنگاه، میزان ارز بازنگشته حاصل از صادرات را اعلام کنید و فهرست افرادی که ارز خود را بازنگردانده اند را به ما اعلام کنید تا با کمک دولت، وزارت صمت و بانک مرکزی این ارز به کشور بازگردد.

وی خواستار آسیب شناسی عدم بازگشت ارزهای حاصل از صادرات شد و افزود: علت اصلی این موضوع در این است که بدون مشورت با کسانی که در موضوع صادرات ذینفع هستند، بسته هایی تدوین می شود. دستکم باید در این موضوع با صادرکنندگان خوشنام صحبت شود.

خوانساری ادامه داد: ما سه خواسته درباره ارز حاصل از صادرات از دولت و بانک مرکزی داریم؛ اول اینکه به طور تفکیک شده اعلام کنند که رقم 27 میلیارد دلار از چه میزان رفع تعهد و برای چه افرادی است.

وی با بیان اینکه خواسته دوم ما بررسی راهکارهای مشترک در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات است، اظهار داشت: خواسته سوم ما هم این است که به طور شفاف اعلام کنند چه کسانی به عمد ارز صادراتی خود را بازنگردانده اند.

خوانساری در ادامه به موضوع قرارداد 25 ساله ایران و چین پرداخت و افزود: بررسی های ما نشان می دهد که این موضوع در حد یک پیش نویس و تفاهم نامه بوده و اگر قرار باشد به توافقی بین دو کشور منجر شود، باید ابتدا در دولت بررسی و سپس در مجلس به تصویب برسد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: پیش داوری های فراوانی در خصوص این تفاهم نامه به وجود آمد ولی باید بپذیریم که هیچ کشوری بدون سرمایه گذاری خارجی توسعه و پیشرفت نخواهد کرد.

خوانساری ادامه داد: در حال حاضر ما در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و گردشگری نیاز به سرمایه گذاری خارجی داریم و معادن ما نیز برای توسعه و صادرات به این موضوع نیازمند هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران