در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512341 تاریخ : 1399/02/17-10:31:45
,17,
از پس انداز بلندمدت در بانک ها بپرهیزید

یک توصیه کارشناسی:

از پس انداز بلندمدت در بانک ها بپرهیزید

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت منجر به افزایش دارایی های نقد دارندگان این سهام و قدرت خرید آن ها می شود، به مردم توصیه کرد تا در این شرایط از سپرده گذاری پس انداز بلندمدت در بانک ها پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، کامران ندری درباره تاثیرات آزادسازی سهام عدالت بر اقتصاد و معیشت مردم، اظهار کرد: این اقدام تغییری در شیوه مدیریت بنگاه ها ایجاد نمی کند، بنابراین، آزادسازی این سهام به دارندگان آن ها اجازه می دهد تا آن را در بازار بسته به قیمتی که در بورس پیدا می کند و با توجه به وضعیت بازار سرمایه پیش بینی می شود که قیمت قابل قبولی پیدا کند. در نتیجه این امر، به میزان دارایی های نقد مشمولان این نوع سهام افزایش پیدا می کند.

افزایش قدرت خرید مردم با آزادسازی سهام عدالت

وی ادامه داد: آزادسازی سهام عدالت به طور موقت می تواند یک قدرت خریدی را بسته به قیمت سهام برای دارندگان این نوع سهام فراهم کند. اما نمی توان انتظار داشت که آزادسازی این سهام، مشکلات اقتصادی اکثریت مردم را حل کند.

در ادامه این کارشناس اقتصادی افزود: هر کسی بسته به شرایط زندگی و نیازهایش، تصمیم می گیرد که از این سهام چگونه استفاده کند. طبیعتا فردی که بدهکاری زیادی دارد، سهام خود را خواهد فروخت و به توصیه های کارشناسان هم توجه نخواهد کرد.

یک توصیه برای سرمایه گذاری

به گفته این استاد دانشگاه، مساله مورد توجه در این زمینه رشد بسیار بالای شاخص کل بورس است که باید تلاش شود تا آن حالت طبیعی و عادی به خود بگیرد. اگر این صعودهای پی در پی منجر به ایجاد حباب و ترکیدن آن شود، همه منتفعان این بازار تحت تاثیر قرار می گیرند و ضررهای زیادی می بینند.

ندری در پایان سخنانش با بیان اینکه بورس بدون بهبود وضعیت اقتصادی در حال رشد است، خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می کنم که در این شرایط سپرده پس انداز بلند مدت بانکی نداشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران