جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517401 تاریخ : 1399/05/15-15:59:04
,10027,
از نذر ماسک تا اهدای کلاه ایمنی

درسی که باید از "دور برگردون" بیاموزیم؛

از نذر ماسک تا اهدای کلاه ایمنی

در نشست خبری برنامه دوربرگردون که به مباحث فرهنگ رانندگی و پوشش های بیمه ای اختصاص دارد یک جمله مجری برنامه بسیار آموزنده و شنیدنی بود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، عبدالله روا در حاشیه پرسش یکی از خبرنگاران گفت دوربرگردون یک مسئله سیاسی نیست و فقط یادمان می دهد هر جا که راه را اشتباه رفتیم فرصت برگشتن داریم.
این جمله می تواند پیوست فرهنگی یک برنامه آموزشی باشد. شاید به همین خاطر است که گردانندگان این برنامه در سطح شهر به موتورسیکلت سوارانی که بیمه نامه و گواهینامه دارند اما از پوشش حفاظتی محرومند یک کلاه ایمنی و یا بیمه شخص ثالث هدیه می دهند.
نداشتن کلاه ایمنی از منظر قانون یک تخلف است اما به لحاظ شرایط اجتماعی و زیرساخت های فرهنگی تنها یک "قصور" به حساب می آید و تک نسخه رفتار فرهنگی بهترین روش برای آگاهی مقصران به شمار می رود.
متاسفانه با وجود یورش ناجوانمردانه ویروس کرونا که همچنان از هموطنان بسیاری قربانی می گیرد باز هم طیف وسیعی از شهروندان مرتکب قصور و تقصیر می شوند و گاه در مناطق پر تردد بدون پوشش حفاظتی بهداشتی تردد می کنند.
بی تردید اهدای یک ماسک معمولی به این دسته از شهروندان و اطرافیان نمی تواند آنان را به مدت طولانی از گزند به این ویروس حفظ کند، اما نفس این عمل می تواند تلنگری جدی باشد تا پس از آن ضریب حفاظتی خود را بالا ببرند.
بنابراین می توان به این نتیجه رسید که در نگاه اول، اهدای کلاه ایمنی به افرادی که قصوری دارند، می تواند به حمایت از آنها تعبیر شود، اما در نگاه بعدی یعنی همان پیوست فرهنگی ما را به این باور می رساند که این عمل در راستای فرهنگ سازی صورت می گیرد و اثر مثبت روانی غیر قابل تصوری در ذهن آنان بر جا خواهد گذاشت.
در راستای تقویت سلامت اجتماعی، اهدای کلاه ایمنی را در کنار نذر زیبای ماسک به فال نیک بگیریم و این تلنگر را از یاد نبریم که تمام دوربرگردون ها برای بازگشتن ما از مسیر نادرست طراحی شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران