تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311554 تاریخ : 1396/09/27-16:28:13
,8,
از سال آینده گندم با کیفیت تر،ارزش بیشتری خواهد داشت

حاتمیان با اشاره به عرضه گندم در بورس کالا:

از سال آینده گندم با کیفیت تر،ارزش بیشتری خواهد داشت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در سال زراعی آینده، به دلیل عرضه گندم در بورس کالای ایران، دامنه جدول پاکی گندم محدودتر شده و به خرید کیفی، بیشتر توجه خواهد شد؛ همچنین گندم باکیفیت تر، با ارزش بیشتری نیز معامله خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ عبدا... حاتمیان، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تا امروز قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت رسماً اعلام نشده است. در این میان وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد خود را به شورای اقتصاد داده که بر مبنای آن، قیمت هر کیلو گندم 1480 تومان باشد اما هنوز شورای اقتصاد به توافق نرسیده است.

وی بیان کرد: دولت موافق با افزایش قیمت گندم نیست؛ به عقیده دولت گندم باید با قیمت سال 96 خریداری شود که این موضوع با درخواست وزارت جهاد کشاورزی تفاوت دارد.

وی به لایحه بودجه سال آینده در حوزه خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: دولت برای خرید ده‌ها میلیون تن گندم، آمادگی کامل را دارد و کشاورزان و تولیدکنندگان هیچ‌گونه نگرانی درباره تأمین گندم در سال زراعی آینده نداشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به بودجه گندم در سال آینده، تصریح کرد: کاهش بودجه گندم نشان‌دهنده ارائه گندم در بورس و اینکه دولت باقی‌مانده پول خرید را از طریق اوراق و اسناد خزانه تأمین می‌کند.

به گفته وی در سال زراعی آینده،  به دلیل عرضه گندم در بورس کالا، دامنه جدول پاکی گندم محدودتر شده و به خرید کیفی، بیشتر توجه خواهد شد. همچنین از کشاورزان درخواست می‌شود که گندم را با شرایط مناسب و بدون سن‌زدگی، آلودگی و ... تحویل دهند و به این ترتیب گندم باکیفیت تر، با ارزش بیشتری نیز معامله خواهد شد.

حاتمیان با اشاره به این که امسال تمام وجوه گندم‌کاران پرداخت شده است، بیان کرد: دولت دیگر به گندم‌کاران بدهکار نیست و خرید سال 96 گندم در کشور، 8 میلیون و 870 هزار تن بوده و بهای آن معادل 11 هزار و 600 میلیارد تومان پرداخت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران