جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517369 تاریخ : 1399/05/15-12:44:18
,5,4,
از روسیه گاز نمی خریم

اوکراین:

از روسیه گاز نمی خریم

شرکت دولتی گاز اوکراین اعلام کرد که کی یف برنامه ای برای از سرگیری خرید گاز روسیه ندارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، شرکت دولتی گاز اوکراین (نفتوگاز) اعلام کرد: تا زمانی که مسکو شرایط و قیمت های رقابتی در نظر نگیرد خرید گاز از روسیه را که از اواخر سال 2015 به حالت تعلیق درآمده است، ازسر نمی گیرد.

اوکراین پیش از تیره شدن روابط دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی در سال 2014 – پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در جریان جنگ داخلی اوکراین - یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان گاز طبیعی روسیه بود.

کی یف در نوامبر 2015 خرید گاز از روسیه را متوقف کرد و در عوض خرید از اروپا را افزایش داد.

اوکراین اصلاحات بازار گاز طبیعی را با اقدام هایی از قبیل حذف قیمت های دولتی گاز برای مصرف کنندگان صنعتی آغاز کرده است. این اصلاحات یکی از پیش نیازهای تأمین اعتبار مورد نیاز این کشور در صندوق بین المللی پول است.

آندری کوبولیف، رئیس هیئت مدیره شرکت نفتوگاز در این باره در ایمیلی به رویترز اظهار کرد: اصلاحات در بازار گاز اوکراین فرصتی را برای هر معامله گر اوکراینی یا خارجی ایجاد کرده که گاز روسیه را با قیمت مناسب و رقابتی بخرد، اما روسیه تاکنون با این شرایط، گاز عرضه نکرده است.

وی گفت: اوکراین هرگز به روزهای معاملات فاسد و وابستگی به روسیه در زمینه انرژی باز نمی گردد و مقام های روس نیز از این موضوع اطلاع دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران