از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349819 تاریخ : 1397/03/07-10:34:22
,16,17,
از حضور 3675 واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه های داخلی و خارجی تا تشکیل 53 شرکت مدیریت صادرات

اهم اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی؛

از حضور 3675 واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه های داخلی و خارجی تا تشکیل 53 شرکت مدیریت صادرات

تشکیل 53 شرکت مدیریت صادرات با 50 میلیون دلار صادرات و حضور 3 هزار و 675 واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه های داخلی و خارجی از اهم اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور از ابتدای مردادماه 96 تا پایان اردیبهشت ماه امسال بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، این سازمان در راستای ارایه خدمات نرم افزاری و حمایتی از صنایع کوچک از ابتدای مردادماه 96 تا پایان اردیبهشت ماه امسال 6 هزار و 941 دوره آموزشی برای 153 هزار و 987 نفر از شاغلین واحدهای صنعتی برگزار کرد.

در این مدت 287 تور صنعتی برای 5 هزار و 992 نفر از شاغلین واحدهای صنعتی برگزار شد و 3 هزار و 675 واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه های داخلی و خارجی شرکت کردند.

در همین راستا 763 واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جهت صادرات با میزان 1.6 میلیارد دلار شناسایی و 53 شرکت مدیریت صادرات با 50 میلیون دلار صادرات تشکیل شد.

31 پروژه توسعه خوشه ای در مرحله پیاده سازی و 7 پروژه توسعه خوشه ای خاتمه یافته است.

گفتنی است که الکترونیکی کردن خدمات و اجرای طرح توسعه GIS در سطح شهرکها و نواحی صنعتی و دریافت شناسه خدمات 27 خدمت سازمان برای استاندارد سازی خدمات دولت الکترونیک در راستای ارایه خدمات نرم افزاری و حمایتی از صنایع کوچک از ابتدای مردادماه 96 تا پایان اردیبهشت ماه امسال انجام شد.

همچنین قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی در راستای بهبود شرایط سرمایه گذاران اصلاح شد و برنامه ریزی های لازم جهت شناسایی ظرفیت های تولید ملی جهت به روزرسانی اطلاعات واحدها و طرح ها در سطح هر استان با همکاری ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به انجام رسید.

در حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی نیز از ابتدای مردادماه 96 تا پایان اردیبهشت ماه امسال، 6 تصفیه خانه در شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسید و یک هزار و 867 واحد صنعتی به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل شد.

در این بازه زمانی 15 سیستم پایش آنلاین نصب و 2 مرکز طب کار در شهرکها و نواحی صنعتی ساخته شد.

ساخت 20 ایستگاه و خرید 15 ماشین آتش نشانی در شهرکها و نواحی صنعتی و افزایش 214 هکتار به فضای سبز شهرکها و نواحی صنعتی نیز در همین راستا بود.

در این مدت نظارت بر بهره برداری از سیستم‌های تصفیه پیشرفته در حال کار در 6 شهرک و ناحیه صنعتی انجام شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 124
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران