در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512489 تاریخ : 1399/02/20-16:33:58
,17,
از تعویق اکسپوی دوبی تا برگزاری نخستین نمایشگاه ایران در بهار

دوران جدید صنعت نمایشگاهی پس از کرونا

از تعویق اکسپوی دوبی تا برگزاری نخستین نمایشگاه ایران در بهار

با شیوع سراسری ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، برخی از صنایع و حوزه های اقتصادی عملا تعطیل شده اند و همین موضوع باعث شده در ماه های گذشته زیان های گسترده ای را به ثبت برسانند که صنعت نمایشگاهی یکی از آن هاست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، این صنعت که در چارچوب آن در تمام کشورهای جهان سالانه هزاران نمایشگاه برگزار می شود که در دل آن ها میلیون ها بازدیدکننده رفت و آمد کرده و میلیاردها دلار درآمد جابه جا می شود، در ماه های گذشته عملا تعطیل شده و با توجه به محدودیت سفرهای بین المللی و همچنین خطرناک بودن تجمع افراد در محیط های سرپوشیده، نمایشگاه های بین المللی و حتی داخلی متوقف شده اند.

در جدیدترین اخبار در این زمینه سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که نمایشگاه بین المللی اکسپوی دوبی که قرار بود در سال جاری میلادی برگزار شود به تعویق افتاد.

این اکسپو که برنامه ریزی برای فعال کردن آن از سال ها پیش آغاز شده بود و بسیاری از بزرگان این صنعت قرار بود در آن حضور داشته باشند، احتمالا از سال آینده میلادی کلید خواهد خورد.

طبق پیش بینی صورت گرفته این نمایشگاه که بنا بود از اکتبر سال 2020 آغاز شود، یک سال به تعویق افتاده و احتمالا از اکتبر 2021 تا پایان مارس 2022 فعال خواهد بود.

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، امارات متحده عربی در نامه ای خواسته که ضمن برنامه ریزی جدید پس از تعویق اکسپو کشورها نام این برنامه بین المللی را تغییر ندهند.

در عرصه داخلی نیز برگزاری نمایشگاه ها در ماه های گذشته کاملا متوقف شده است اما براساس صحبت های مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی، ایران احتمالا در آینده نزدیک نخستین نمایشگاه پس از شیوع کرونا را برپا خواهد کرد.

طبق گفته های حسین زاده این نمایشگاه که با نام جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا از 24 تا 26 خردادماه برپا خواهد شد، توانمندی های کشور در مقابله با این ویروس را به نمایش می گذارد. همچنین امکان حضور کشورهایی همچون چین نیز در این نمایشگاه وجود خواهد داشت و در بازدید و غرفه سازی بنا شده براساس پروتکل های بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و به صورت زنده نیز برای مخاطبان امکان بازدید مجازی وجود داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران