صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 377131 تاریخ : 1397/07/01-13:39:08
,20,
از تحریم ها عبور می کنیم

رییس جمهور عنوان کرد:

از تحریم ها عبور می کنیم

رئیس جمهور گفت: انشاءالله با کمترین هزینه از تحریم عبور می‌کنیم و آمریکا را برای تجاوزگری و دخالت نسبت به کشور‌ها به ویژه ایران پشیمان می کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حجت الاسلام حسن روحانی پیش از ترک کشور به مقصد نیویورک برای شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفتگو با خبرنگاران گفت: شرایط فعلی جهانی مناسب نیست، آمریکایی‌ها بیش از همیشه حالت قلدر معابانه خود را به رخ جهانیان می‌کشند و سیاست یک جانبه گرایی خود را ادامه می‌دهند.

رئیس جمهور ادامه داد: آمریکایی‌ها تصور می‌کنند هرکسی زور دارد برمبنای آن می‌تواند تصمیم بگیرد و یا هر کس حق وتو داشت می‌تواند در شورای امنیت تصمیم بگیردآمریکایی‌ها فکر می کنند به دلیل میزبانی سازمانی بین المللی ، می‌توانند نسبت به آن اختیاراتی داشته باشند در حالی که اختیارات آمریکا در قبال سازمان ملل باید مانند دیگر کشور‌ها باشد.

وی گفت: شرایط کنونی آمریکا با دیگر زمان‌ها متفاوت است، امروز کسانی در این کشور حاکم هستند که به مقررات و معاهدات بین المللی احترام نمی‌گذارند، آن‌ها نه به معاهدات تجاری احترام می گذارند و نه به شورای حقوق بشر احترام می گذارند و نه برای معاهده پاریس احترامی قائل هستند. آن‌ها همه مقررات بین المللی را زیرپا می‌گذارند.
رئیس جمهور یک جانبه گرایی مبتنی بر دیدگاه‌های ناسیونالیسم افراطی را ویژگی هیأت حاکمه آمریکا برشمرد و گفت: آن‌ها کار‌هایی کردند که غیر قابل تصور بود. اعمال فشار بر کشور‌ها و شرکت‌های دیگر برای محدود کردن تعاملات اقتصادی با ایران و همچنین خروج از یک سند بین المللی به بهانه‌های واهی رفتار‌هایی برخلاف موزاین بین المللی است.

وی با اشاره به سیاست‌های هیأت حاکمه آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: آن‌ها می‌خواهند مردم را از اراده و تصمیم خود برای استقلال پشیمان کنند. آمریکایی‌ها می‌خواهند در کشور امنیت نباشد و شرایطی فراهم کنند که روزی به کشور بازگردند و مثل قدیم اربابی کنند. هیچ یک از این‌ها عملی نیست. خیالات خامی است که هیچ گاه به آن نمی‌رسند.

روحانی با تأکید بر مقاومت مردم در قبال زیاده خواهی‌های آمریکا گفت: دولت، خود را برای مقابله با شرایط پیش رو آماده کرده است و از شرایط ماه‌های پیش رو که مردم کمی با سختی مواجه خواهند شد عبور خواهیم کرد و آمریکایی‌ها از این رویه بسیار اشتباه و غلط خود پشیمان خواهند شد.

وی با اشاره به سفر خود برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: سفر من برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک است. در سال‌های قبل هم این سفر انجام شد، چراکه این سفر فرصت و تریبونی عمومی است که در اختیار کشور قرار می‌گیرد و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نظرات خود را نسبت به مسائل بین المللی و منطقه‌ای بیان کند. علاوه براینکه آنجا فرصت برای دیدار سران کشو‌ها هم فراهم است. به طور معمول برای دیدار این سران باید سفر‌های زیادی انجام شود یا آن‌ها باید به تهران بیایند. فضا برای ملاقات‌های دوجانبه فراهم است.

رئیس جمهور گفت: در این سفر جلساتی با رهبران کشور‌های حاضر در این اجلاس انجام خواهد شد، همچنین دیدار با مسلمانان و سیاستمداران فعال و سردبیران روزنامه‌ها و رسانه‌های مهم در کنار مصاحبه‌ با برخی رسانه‌ها، از جمله برنامه‌های این سفر است.

وی گفت: در این سفر در دیدار‌های دو جانبه و مجمع و مصاحبه ها به تخلف آمریکا و نقض حقوق بین الملل اشاره خواهیم کرد و همچنین با کشور‌های دوست برای ادامه کار برجام مذاکراتی خواهیم داشت، وزیران خارجه ایران و 4+1 نیز در حاشیه اجلاس جلسه‌ای خواهند داشت. من با مقامات کشور‌های اروپایی و آسیایی در این خصوص دیدار دارم و این موضوع را دنبال خواهم کرد.

رئیس جمهور گفت: انشاءالله با کمترین هزینه از تحریم عبور می‌کنیم و آمریکا را برای تجاوزگری و دخالت نسبت به کشور‌ها به ویژه ایران پشیمان می کنیم.

روحانی حادثه دیروز اهواز را حادثه‌ای تأثر برانگیز توصیف کرد و گفت: این حادثه در مراسمی به مناسبت دفاع مقدس، ایستادگی مردم و شروع تجاوز متجاوزان و صدامیان به کشور حادث شد، کسانی که این جنایت را مرتکب شدند در مسیر همان متجاوزان هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران