در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512150 تاریخ : 1399/02/14-15:46:37
,17,
از باز شدن مرز مهران چه خبر؟

از باز شدن مرز مهران چه خبر؟

طی رایزنی های صورت گرفته احتمال بازگشایی مرز مهران وجود دارد؛ به طوری که ممکن است این مرز برای دو روز در هفته باز شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در جریان شیوع ویروس کرونا مبادلات مرزی با مشکلاتی مواجه شد که از جمله آنها مرزهای عراق بود.

اما در روزهای اخیر به دنبال رایزنی های انجام شده، پیشنهاداتی در این رابطه از سوی دو طرف ایرانی و عراقی وجود داشت؛ به طوری که ایران خواستار بازگشایی حداقل سه روز در هفته این مرزها بود اما عراق فقط یک روز را پیشنهاد کرد که از نظر ایران پذیرفته شده نبوده است.

اما به تازگی استاندار ایلام اعلام کرد که احتمال باز شدن مرز مهران برای دو روز در هفته وجود دارد.

پیگیری این موضوع از گمرک ایران با این توضیح لطیفی سخنگوی گمرک همراه بود که مرز مهران فعلا باز نشده و همچنان بسته است، ولی به دنبال رایزنی های انجام شده پیشنهاد دو روز در هفته از سوی استان واسط عراق مطرح شده که البته هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اخذ نشده است.

به گفته وی، براین اساس باید در اجرای این موضوع تمامی جوانب سنجیده و بررسی شود و برخی مسایل از جمله کالای مجاز، ساعت کاری، نحوه ی ورود و خروج کالا؛ مسائلی است که باید بین دو طرف مورد توافق قرار بگیرد که به محض بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که در حال حاضر در سایر مرزهای ایران و عراق، چهار مرز تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان، پرویز خان کرمانشاه و مرز بانه فعال است و مجوز فعالیت مرز شوشمی پاوه و شیخ صله و همچنین کیله سردشت صادر شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران