همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518645 تاریخ : 1399/06/10-15:00:55
,6,
از بازار خودرو چه خبر؟+ آخرین قیمت پرتیراژها

از بازار خودرو چه خبر؟+ آخرین قیمت پرتیراژها

به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، پس از چند روز تعطیلات و ایام سوگواری، در چندساعتی که امروز(دوشنبه) بازار خودرو باز شده است، قیمت ها نسبت به پیش از تعطیلات تغییر چندانی نداشته است اما این در حالی است که از ابتدای ماه جاری به دلیل نوسانات قیمت ارز، روند قیمتی در بازار خودرو نیز افزایشی بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید موتمنی در رابطه با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: با توجه به اینکه تنها چند ساعتی است که پس از چند روز تعطیلی، بازار فعال شده است، قیمت ها فعلا همان قیمت های روز چهارشنبه و پنجشنه هفته گذشته است و در حقیقت طی روزهای پیش رو می توان به صورت دقیقتر وضعیت بازار خودرو را بررسی کرد؛ اما در طول چند هفته اخیر، بررسی روند قیمتی بازار نشان می هد قیمت ها افزایشی پیش رفته اند که این موضوع (روند افزایشی قیمت ها در بازار خودرو) به نوسان نرخ ارز در داخل برمی گردد.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- ضمن تاکید براینکه با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو نیز پایین خواهد آمد؛ ادامه داد: از سوی دیگر روند قیمت ها به میزان عرضه نیز بستگی دارد؛ چنانچه عرضه به بازار به میزان کافی صورت می گرفت، هیچگاه این اختلاف های فاحش میان قیمت های کارخانه و بازار ایجاد نمی شد. این در حالی است که در حال حاضر فروشنده در بازار بسیار کم است و در عین حال خریدار نیز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: افرادی که خودرو از کارخانه تحویل گرفته یا دارندگان خودرو، با کوچکترین نوسان نرخ ارز، خودروهای خود را به امید قیمت های بالاتر نمی فروشند و بسیاری از خریداران نیز با توجه به افزایش قیمت ها، از خرید اجتناب می کنند و خرید و فروش در بازار به شدت کاهش یافته است؛ مگر افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند که تعداد آن ها نیز بسیار محدود است.

طیق اعلام این مقام صنفی، آخرین قیمت خودروهای پرتیراژهای داخلی در بازار امروز (دوشنبه) به شرح زیر است:

در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، پژو 206 تیپ 5 به ارزش 204 میلیون تومان و پس از آن پژو 206 صندوقدار با قیمت 198 میلیون تومان گران ترین خودروهای این گزارش هستند.

در بازار امروز هر دستگاه پژو 206 تیپ 2، 169 میلیون تومان، پژو پارس 181 میلیون و 500 هزار تومان، پژو 405GLX و سمند LX نیز نیز به تریب 151 میلیون و 152 میلیون تومان قیمت دارند.

در گروه سایپا نیز دستگاه تیبا 97 میلیون تومان و تیبا 2 نیز 111 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. ساینا نیز ارزشی 112 میلیون تومانی دارد.

علاوه براین باتوجه به اینکه 10 روزی است خانواده پراید شماره گذاری نمی شوند، در حال حاضر سایپا 111، 95 میلیون تومان، سایپا 131 حدود 83 میلیون و 500 هزار تومان و سایپا 132 نیز 84 میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران