صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516401 تاریخ : 1399/04/31-14:52:23
,17,
از اول مرداد ماه تمامی پرونده ها بصورت الکترونیکی به تعزیرات ارسال می شود

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان:

از اول مرداد ماه تمامی پرونده ها بصورت الکترونیکی به تعزیرات ارسال می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در نشست هماهنگی تشدید بازرسی کالاهای هدف و رونمایی از سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سیمبا) بیان کرد: با توجه به تکمیل شدن سامانه های الکترونیکی از اول مرداد ماه هیچ پرونده ای را به صورت فیزیکی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نمی کنیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش با بیان این مطلب افزود: هر چهار سامانه که به استناد قوانین و مقررات محوله تکلیف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بوده، خوشبختانه راه اندازی شده است و این سازمان وظیفه خود را در این حوزه به نحو احسنت انجام داده است.

وی با یادآوری اینکه سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز که از سال 92 تکلیف سازمان بوده است، عملیاتی شده، گفت: سامانه قیمت نیز راه اندازی شد و سامانه گارانتی و سیمبا نیز که از 17 ماه قبل بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تکلیف سازمان حمایت بوده امروز رونمایی شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان از همه ذینفعان و دستگاه های فرابخشی و مرتبط خواست که از این سامانه استفاده نمایند و اعلام کرد: با توجه به تکمیل سامانه های الکترونیکی از اول مرداد ماه هیچ پرونده را به صورت فیزیکی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نمی کنیم.

تابش گفت: با راه اندازی سامانه سیمبا رسیدگی به پرونده ها با ارسال سیستمی به حداقل زمان ممکن می رسد، جلوگیری از مصرف بی رویه کاغذ و کاهش بروکراسی اداری از مزیت های راه اندازی این سامانه است که طول و زمان رسیدگی به پرونده ها را به حداقل ممکن می رساند.

تنها درگاه تایید کننده گارانتی در کشور سامانه گارانتی است

وی در خصوص سامانه گارانتی نیز بیان کرد: تنها درگاه تایید کننده گارانتی در کشور، این سامانه است که همه خدمات دهنده ها باید عضو این سامانه شوند تا خدمات گیرندگان بتوانند با استعلام از این سامانه از خدمات پس از فروش محصول و کالای خریداری شده خود مطلع شوند.

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اطمینان از خدمات پس از فروش، جلوگیری از فروش کالاهای تقلبی (فیک) و جلوگیری از قاچاق کالا را از مزیت های این سامانه برشمرد.

تابش همچنین با بیان اینکه سامانه انبار از قبل عملیاتی شده و انبارها در آن ثبت شده است، بیان کرد: سامانه قیمت نیز برای رصد یکصد قلم کالا بر روی آپ و اپلیکیشن فعال است و امکان ثبت شکایت ها در سامانه قیمت و گارانتی فراهم شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، استانها را خط مقدم مبارزه با گرانفروشی دانست و با اشاره به برخی آمارهای مثبت این سازمان بیان کرد: افزایش 51 درصدی گشتهای مشترک، ارتقاء 11 درصدی بازرسی ها و رشد 1600 درصدی بررسی پرونده های کلان در سازمان حمایت نشانگر عزم جدی برای برخورد با اجحاف کنندگان در حق مصرف کنندگان می باشد.

گفتنی است در این نشست با حضور حسین مدرس خیابانی «سرپرست وزارت صمت» از دو سامانه گارانتی و سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سیمبا) رونمایی به عمل آمد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 147
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران