در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512232 تاریخ : 1399/02/15-17:09:34
,17,
از اعطای وام های بدون بهره تا حذف ممنوعیت های تجاری

بسته پشتیبانی دولت روسیه از بنگاه های آسیب دیده از کرونا

از اعطای وام های بدون بهره تا حذف ممنوعیت های تجاری

در ادامه بررسی شیوه حمایت دولت ها از بنگاه های اقتصادی که در پی شیوع ویروس کرونا دچار آسیب و زیان شده اند، این بار از سوی امور بین الملل اتاق تهران مطالعه ای تحقیقی در ارتباط با کشور روسیه صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس مطالعه صورت گرفته از سوی معاونت امور بین الملل این اتاق، از سوی دولت روسیه بسته حمایتی و کمک های ضروری به بخش های مختلف اقتصادی این کشور برای مقابله با آثار منفی شیوع کرونا در قالب حذف نظارت و ممانعت ها در بخش حمل و نقل، حذف ممنوعیت های تجاری، اعطای کمک های مالی و بانکی، بسته حمایت از کارفرمایان بخش خصوصی و همچنین کمک های مالیاتی تدوین و تعریف شده است.

بر این اساس، سازمان نظارت بر حمل و نقل روسیه، بازرسی از اشخاص حقوقی و کارفرمایان خصوصی را متوقف کرده، در حالی که محدودیت ها و ممنوعیت ها در حوزه حمل و نقل مواد غذایی و کالاهای اساسی در زمان پاندمی برداشت شده است.

این در حالی است که از سوی دولت روسیه، کریدور سبز به واردکنندگان مواد غذایی و کالاهای اساسی تخصیص یافته و برای واردات دارو نیز تعرفه صفر گمرکی لحاظ شده است.

بر اساس این گزارش، دولت روسیه در ابتدا مبلغ 18 میلیارد روبل برای اعطای وام و تسهیلات مالی مستقیم به کسب و کارها در این کشور با هدف حفظ اشتغال و درآمد افراد اختصاص داد. همچنین مبلغ 350 میلیارد روبل وام بلاعوض نیز برای کسب و کارهای روس تخصیص پیدا کرده است.

این در حالی است که شرکت های کوچک و بنگاه های خرد آسیب دیده از کرونا، برای پرداخت حقوق کارکنان خود تا مدت شش ماه می توانند از بانک های این کشور وام بدون بهره دریافت کنند.

اختصاص بسته مالی 2 تریلیون روبل برای حمایت از کسب و کارها از دیگر تسهیلات دولت روسیه در طول دوران شیوع کرونا در این کشور است. همچنین از سوی دولت این کشور به خانوارهای دارای کودکان 3 تا 7 سال که درآمدشان کمتر از دستمزد لازم برای امرار معاش است، حقوق ماهانه معادل 50 درصد دستمزد آن منطقه پرداخت می شود.

استرداد کامل هزینه پرداخت شده برای بلیط هواپیما به شهروندانی که در طول این مدت امکان سفر نداشته اند، از سوی شرکت های هواپیمایی روسیه از دیگر تسهیلات مرتبط با دوره پاندمی در این کشور است.

اعطای معافیت 6 ماهه برای تمامی مالیات های کسب و کارهای کوچک و متوسط، اعطای معافیت مالیاتی برای صنایع گردشگری، تدوین بسته هایی حمایتی برای صنایع نمایشگاهی و معوق کردن مهلت بازپرداخت اجاره ها تا 6 ماه، از جمله بسته های حمایتی اتاق بازرگانی روسیه است که به دولت این کشور پیشنهاد شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران