سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 312264 تاریخ : 1396/10/05-18:51:27
,20,
ارقامی که برای نرخ بنزین و گازوئیل گفته شده گمانه زنی است

سخنگوی دولت:

ارقامی که برای نرخ بنزین و گازوئیل گفته شده گمانه زنی است

سخنگوی دولت با بیان این که دولت در مورد مباحث افزایش قیمت ها حساس است، گفت: اعداد و ارقامی که برای قیمت بنزین و گازوییل گفته می شود گمانه زنی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ محمد باقرنوبخت، امروز (سه شنبه، پنجم دی ماه) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، با اشاره به این که دولت در سال 97 نیز خود را موظف به مهار تورم می داند، گفت: بدون شک دولت به ثبات اقتصادی و مهار تورم حساس است.

وی با بیان این که برخی با سخنان خود سبب تشدید انتظارهای تورمی در جامعه می‌شوند، افزود: اعداد و ارقامی که برای قیمت بنزین و گازوئیل گفته می‌شود گمانه زنی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت بر اساس قانون برنامه ششم توسعه کشور می توانست قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد اما به دلیل حساسیت بر موضوع تورم آن را انجام نداد.
نوبخت تصریح کرد: برخی عنوان کردند که بودجه سال 97 بودجه ای تورم زاست، این گفته نادرستی است، بودجه سال آینده اشتغا‌لزا خواهد بود.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در چه بخش‌هایی هزینه خواهد شد، عنوان کرد: دولت با این‌که مجوز افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی را از مجلس داشت، اما فقط یکبار از آن، طی چهار سال گذشته استفاده کرده، همچنین دولت منابع حاصل از آن را بخش اشتغال اختصاص می‌دهد.

وی در باره جذب سرمایه خارجی در بخش صنعت، به‌ویژه صنعت پتروشیمی عنوان کرد: دولت و بخش خصوصی از جذب سرمایه در صنعت مهم پتروشیمی کشور حمایت می‌کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 216
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه