جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446863 تاریخ : 1397/11/03-14:16:54
,10028,
ارایه لایحه بودجه98 شهرداری تهران به شورا تا 10 روز آینده

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران:

ارایه لایحه بودجه98 شهرداری تهران به شورا تا 10 روز آینده

معاون شهردار تهران از ارایه لایحه بودجه 98 به شورا تا 10 روز آینده خبر داد و مهم‌ترین تمرکز بودجه را بر کاهش هزینه‌ها عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سکینه اشرفی با اشاره به دغدغه اعضای شورای شهر تهران درباره اجرایی بودن احکام برنامه سوم توسعه، اظهار کرد: براساس تاکید اعضای شورای شهر مبنی بر عملیاتی بودن احکام برنامه سوم، در نهایت به بندها و تبصره‌های احکامی که ارایه دادیم، چندین مورد اضافه شد.

وی این دغدغه اعضای شورای شهر را ناشی از اجرایی نشدن برنامه‌های اول و دوم توسعه شهرداری تهران عنوان کرد و توضیح داد: تقریباً تمام احکام و کلید واژه هایی که مدنظر شهرداری بود، تصویب شد. البته در حوزه‌های مختلف به دلیل تغییر و تحولاتی که ایجاد شد، 78 حکم در لایحه تقریباً به 100 حکم در مصوبه نهایی برنامه سوم توسعه شهر تهران رسید.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران درباره روند تدوین بودجه 98 شهرداری تهران بر لزوم تطبیق بودجه با برنامه سوم تاکید کرد و گفت: در تمام 10 روزی که برنامه سوم در شورای شهر بررسی شد، همکاران من در حوزه بودجه، احکام برنامه را رصد می‌کردند و به موازاتی که احکام تصویب می‌شد، تغییرات لازم در بودجه را هم اعمال می‌کردند.

اشرفی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها افزود: شرایط کشور به گونه‌ای است که حتی بودجه 98 کل کشور هم متاثر از آن است. بودجه شهرداری هم از این قائده مستثنا نیست.

به گفته وی؛ شورای شهر، شهرداری را موظف کرده که بودجه را بر اساس درآمدهای پایدار تدوین کند. از طرف دیگر حتماً تغییراتی را مدنظر قرار دادیم که یکی از آن ها تغییر بر اساس برنامه سوم توسعه تهران است. دیگری، افزایش درآمدهای پایدار است و اینکه شرایط بحرانی کشور چقدر می‌تواند بر بودجه شهرداری اثر بگذارد.

معاون شهردار تهران گفت: اما مهم ترین اقدامی که از آبان ماه که تدوین بودجه آغاز شد، صورت گرفته بحث کاهش هزینه‌ها بوده است. درواقع همه به نوعی این دغدغه را داشتند که شهر تهران گران اداره می شد، بنابراین تمرکز ما بر بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و پیاده سازی آن حداقل در ماه های نخست سال 98 است.  

اشرفی بودجه‌ریزی عملیاتی را منتج به کاهش هزینه‌ها بیان و عنوان کرد: شهرداری تهران با توجه به قوانین، سالانه ملزم به افزایش حقوق و دستمزد کارکنانش است، اما بحث ما این است که هزینه‌های مختلف مثلاً در سازمان‌ها و شرکت‌ها باید روند کاهشی داشته باشد. همه شهروندان تهرانی انتظار دارند حتی یک ریال عوارضی که پرداخت می‌کنند در جای خود و در حوزه‌های زیرساختی و برای منافع همه شهروندان هزینه شود. این موضوع سعی شده در بودجه 98 و استفاده از کاهش هزینه‌ها گنجانده شود.  

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از ارایه لایحه بودجه 98 به شورای شهر در 10 روز آینده خبر داد و دلیل تاخیر در نهایی کردن بودجه را تطبیق احکام برنامه سوم توسعه با بندهای بودجه عنوان کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران