صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518534 تاریخ : 1399/06/06-13:21:54
,13,
ادای نذورات مردم با خرید اینترنتی دام

یک مقام مسئول خبر داد:

ادای نذورات مردم با خرید اینترنتی دام

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور گفت: مردم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، برای ادای نذورات، دام زنده ر ا به صورت اینترنتی خریداری کنند.

به گزارش بانک و صنعت، علیرضا اکبر شاهی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا مراکز عرضه دام کاهش یافته است، گفت: خرید دام زنده به صورت اینترنتی هم فراهم شده و برخی شرکت ها اقدام به عرضه دام در سایت ها کرده اند که مردم می توانند برای جلوگیری از شیوع کرونا به جای حضور فیزیکی در مراکز عرضه، از این سایت ها خرید دام زنده انجام دهند.

وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده در عرضه دام زنده، ادامه داد: در تهران 3 مرکز برای عرضه حضوری دام تعیین و در استان ها نیز با اعمال محدودیت مراکز مشخص شده است.

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه اگر مردم تمایل به حضور در مراکز عرضه دام دارند، باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، ادامه داد: زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و همراه داشتن وسایل شخصی از جمله این دستور العمل ها است.

اکبرشاهی با اشاره به اینکه ممکن است پشم و یا پوست دام به ویروس آلوده باشد، گفت: باتوجه به این موضوع مردم به منظور جلوگیری از بیمار شدن از برقرار کردن تماس فیزیکی با دام و دست زدن به آن خودداری کنند.

به گفته این مقام مسئول، در مراکز عرضه دام، دامپزشکان بایدبه لحاظ بیماری های انگلی و دیگر مشکلات، تایید اولیه سلامت دام را صادر کنند که البته این تایید به معنای سلامت آن گوشت و کشتاری که انجام می شود نیست و این بخش باید در کشتارگاه ها و با نظارت دامپزشکان انجام شود.

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری های دامی سازمان دامپزشکی با تاکیدبر رعایت دستورالعمل های ارائه شده در خصوص کرونا و تایید سلامت دام توسط دامپزشکان اظهار داشت: دام باید از مناطق مشخص و تایید شده تامین و تاییدیه اولیه سلامت دام اعلام شود، همچنین معاینه و واکسن های دام نیز انجام شده باشد.

وی با بیان اینکه برای خرید اینترنتی از سایت های متعلق به شهرداری استفاده شود گفت: گروه های سیار سازمان دامپزشکی در خصوص خرید دام و ناظران سازمان در کشتارگاه ها قبل، حین و بعد از کشتار را نظارت می کنند.

اکبرشاهی با تاکید بر ضرورت ماندن 24 ساعت گوشت دام پس از ذبح برای جلوگیری از انتقال بیماری کریمه کنگو، افزود: مساجد نیز برای ذبح دام، با ادارات شهرستان ها هماهنگی لازم را انجام دهند تا بتوانند گوشت سالم را دریافت کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران