صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520993 تاریخ : 1399/07/19-11:56:37
,17,
ادامه کار کانال مالی سوییس با وجود تحریم های جدید بانکی

رییس اتاق بازرگانی ایران و سوییس اعلام کرد:

ادامه کار کانال مالی سوییس با وجود تحریم های جدید بانکی

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس با اشاره به ارسال حدود سه محموله دارویی از کانال مالی بشردوستانه با این کشور به ایران از مردادماه سال جاری، گفت: تحریم های جدید 18 بانک بر تجارت بشردوستانه با سوییس تاثیر نمی گذارد.

به گزارش بانک و صنعت، دولت آمریکا در 17 مهرماه نام 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های جدید خود قرار داد، این تصمیم در جهت افزایش فشارهای بیشتر به کشورمان بود.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس با تاکید بر اینکه تحریم ثانویه 18 بانک ایرانی از سوی آمریکا بر کانال مالی با سوییس اثری نمی گذارد، اظهار داشت: توافقات انجام شده برای بهره برداری از این مسیر بشردوستانه به گونه ای بوده تا تحریم های قدیم و جدید نتواند تاثیری بر آن بگذارد و تجار برای واردات اقلام اساسی مانند دارو و غلات با مشکلی مواجه نشوند.

شریف نظام مافی افزود: تحریم های جدید تاکنون به لحاظ تئوری بر کانال مالی ایران و سوییس تاثیری نداشته است و امیدواریم در عمل نیز شاهد تغییری در روند بهره مندی از این مسیر بشردوستانه نباشیم و البته لازم به ذکر است که در چند روز گذشته خللی در این شرایط ایجاد نشده است.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس با اشاره به نزدیک شدن انتخابات آمریکا، خاطرنشان کرد: تحریم های بانکی در این مرحله یک حرکت تبلیغاتی برای گروهی است که احتمال باخت آنها در انتخابات پیش رو وجود دارد تا در فعالیت دولت بعدی جهت رفع یا عادی سازی روابط ایران و آمریکا مشکلاتی را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه ایران تاکنون نیز به دلیل تحریم های قبلی و شرایط FATF از شبکه بانکی جهانی جدا بوده است، تاکید کرد: امکان دارد تحریم های جدید آمریکا تبعات بیشتری برای بانک های خصوصی داشته باشد و تبادلات روزانه آنها را با معضلاتی مواجه کند اما این روند برای تجار تفاوتی را ایجاد نمی کند.

نظام مافی با اشاره به اینکه بازرگانان غلات و تجهیزات پزشکی برای ادامه راه خود می توانند از کانال مالی ایران و سوییس استفاده کنند، خاطرنشان کرد: این مسیر طراحی شده تا تحریم در مورد کالاهای مورد نیاز کشور را بی تاثیر کند.

وی با بیان اینکه شرکت های تجاری می توانند با تامین ارز، دریافت مجوزهای لازم برای شرکت های فعال و شناخته شده و بعد از ثبت اطلاعات کامل خریدار و فروشنده، از این مسیر استفاده کنند، گفت: از مردادماه که نخستین محموله دارویی از سوییس به ایران وارد شد، دو محموله دیگر تجهیزات پزشکی نیز مبادله شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 114
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران