صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521075 تاریخ : 1399/07/20-11:59:45
,10028,10029,
ادامه

اهدای بیش از 8000 واحد پلاسما از بهبویافتگان کرونا؛

ادامه "نذر خون و پلاسما" تا پایان ماه صفر

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور از ادامه برنامه نذر خون و پلاسما تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: از ابتدای شروع جمع آوری پلاسمای کووید- 19 تاکنون 10 هزار و 500 نفر از بهبودیافتگان کرونا، جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر بشیر حاجی بیگی با اشاره به مراجعه 4900 نفر در سراسر کشور جهت اهدای خون در روز اربعین حسینی، گفت: در روز اربعین حسینی و در راستای برنامه نذر خون 4900 نفر از مردم نوعدوست کشور جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد 4012 نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.5 درصد رشد داشته است.

وی افزود: بیشترین میزان اهدای خون در روز اربعین مربوط به استان های تهران، آذربایجان شرقی، فارس، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: با توجه به استقبال مردم در سال جاری از برنامه نذر خون که با نذر پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید -19 هم همراه شد، این برنامه تا پایان ماه صفر در همه استان های کشور اجرا می شود.

حاجی بیگی در زمینه وضعیت اهدای پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید 19 گفت: از ابتدای شروع جمع آوری پلاسمای کووید- 19 تاکنون 10 هزار و 500 نفر جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد 8هزار و 550 واحد پلاسما اهدا شده است. بیشترین میزان مراجعه نیز مربوط به استان های تهران، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی، مازندران و آذربایجان غربی بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران