در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522803 تاریخ : 1399/09/05-17:50:30
,2,11,
آخرین وضعیت بازسازی خانه های سیل زده با تسهیلات بانک مسکن

آخرین وضعیت بازسازی خانه های سیل زده با تسهیلات بانک مسکن

معاون مدیرعامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن از بازسازی 12 هزار و 390 واحد مسکونی تخریب شده استان های کشور در جریان سیل فروردین ماه 98 با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه این بانک خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بانک مسکن، محمدحسن علمداری معاون مدیرعامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به استمرار حمایت مالی و معنوی بانک مسکن از آسیب دیدگان ناشی از سیل ابتدای سال گذشته، ، گفت: بانک مسکن پس از وقوع سیل فروردین ماه سال گذشته و ورود آسیب های گسترده به هموطنان 22 استان کشور، اعتباری معادل 950 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در سه قالب شامل تسهیلات تعمیر واحدهای مسکونی، تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی و تامین امور معیشتی سیل زدگان پیش بینی کرد.
وی ادامه داد: از سال گذشته که به سرعت پروسه پرداخت تسهیلات به سیل زدگان آغاز شد تا پایان آبان ماه سال جاری، مجموعا 91 درصد از اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب استان ها، در قالب تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.
وی با اشاره به رقم تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان در بازه زمانی مذکور، عنوان کرد: در این مدت مجموعا 41 هزار و 350 معرفی نامه به مدیریت شعب از سوی بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده که از این تعداد، 41 هزار و 295 پرونده موفق به اخذ تسهیلات شده اند.
وی به رقم تسهیلات پرداختی اشاره کرد و افزود: تا پایان آبان ماه سال جاری، رقمی بالغ بر 866 میلیارد و 338 میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات در تمامی سه نوع پیش بینی شده، اعطا شده است.
به گفته وی، در این مدت یک هزار و 397 واحد مسکونی در مناطق شهری و 10 هزار و 993 واحد مسکونی در مناطق روستایی با تسهیلات بانک مسکن بازسازی شده اند.
علمداری در عین حال به دومین قالب تسهیلات سیل زدگان یعنی تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری، اشاره و اظهار کرد: بیشترین پرونده های تسهیلاتی تشکیل و پرداخت شده در شعب این استان های سیل زده از میان این سه سطح مربوط به تقاضای اخذ تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری بوده است. به طوریکه سیل زدگان 22 استان کشور با استفاده تسهیلات بانک مسکن توانسته اند 16 هزار و 958 واحد مسکونی را در مناطق شهری و روستایی تعمیر کنند.
معاون مدیرعامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن همچنین گفت: بیش از 11 هزار و 947 پرونده معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن در 22 استان سیل زده نیز با استفاده تسهیلات ارزان قیمت این بانک توانسته اند به تامین امور معیشتی خود بپردازند.
وی در پایان تاکید کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین بازوی اصلی دولت در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی، بخش ویژه ای را در راستای حمایت از هموطنان آسیب دیده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه پیش بینی کرده تا از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها بتواند مسیر جبران خسارات وارده در این حوادث را تسهیل کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران