تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521957 تاریخ : 1399/08/06-13:15:14
,17,7,
آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده/ حساب خاص وجود ندارد

سخنگوی دولت تشریح کرد؛

آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده/ حساب خاص وجود ندارد

سخنگوی دولت با توضیح اینکه هیچ حساب خاصی وجود ندارد، آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، علی ربیعی در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده، گفت: کره جنوبی همچنان برای بازگشت ارزهای بلوکه شده هماهنگی لازم را ندارد. البته مسیر جزئی برای دارو باز کردند اما ناکافی است.

وی افزود: اقداماتی برای بازگشت ارزهای بلوکه شده انجام شده که بنا به ملاحظاتی بهتر است نام این کشورها اعلام نشود.

سخنگوی دولت در پاسخ به شائبه ای در خصوص یک حساب خاص نیز توضیح داد: باز هم با یک خوانش نادرست و یک القای ناصحیح مواجه هستیم. امیدوارم اینگونه سوالات در چارچوب نقد روشنگرانه باشد و نه چیز دیگری.

وی افزود: واقعیت این است که ما هر روز با حرف های جدیدی مواجه ایم. مثلا گفته شده سه خزانه وجود دارد! باید بگویم که این ادعا اساسا غلط است و یک خزانه بیشتر در کل کشور نداریم و همه درآمدها نیز در خزانه کل کشور است. اینکه می گویند خزانه سومی به نام "حساب خاص"، درست شده، کذب محض است.

به گفته ربیعی، هیچ بند، عنوان و حسابی به نام "بودجه خاص" نداریم و این، فقط یک "بیان لفظی" و مبتنی بر "اولویت بندی" است. هدف از بیان آن هم یعنی اجرای طرح ها و پروژه های نیمه تمام که دارای اولویت هستند. بنابراین مجددا تاکید میکنم این، بیشتر یک لفظ و عنوان برای برخی مصارف است و نه یک حساب یا پولِ در اختیار. اما متاسفانه برخی طوری القا کرده اند که چنین برداشتی در افکار عمومی به وجود آمده است.

وی در ادامه تاکید کرد: این شبهه نیز به شکل جفاگونه ای طرح شده که البته برای دولت تازگی ندارد و در طول این سالها بارها با چنین بداخلاقی هایی مواجه بوده است. بنابراین دوباره صراحتا تاکید میکنم بودجه یا حساب خاص، صرفا یک لفظ برای پروژه های نیمه تمامِ با اولویت است. تخصیص آن هم مثل همه تخصیص ها از سوی سازمان برنامه و بودجه داده می شود.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه شبهه دیگری مطرح و ادعا شده خزانه دومی هم تحت عنوان خزانه سازمان هدفمندی یارانه ها وجود دارد که این نیز کاملا کذب و نادرست است، گفت: افرادی که این شبهه را مطرح کرده اند به خوبی می دانند آنچه که بعنوان خزانه دوم میگویند، مربوط به سازمان هدفمندی یارانه ها و تبصره 14 قانون بودجه است. در این باره لازم است دو نکته را بگویم. اول اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها نه در دولت ما بلکه در دولت قبل ایجاد شده و هیچکس هم به آن معترض نبوده است. ضمن آنکه تخصیص آن هم کاملا تحت نظر سازمان برنامه و بودجه است.

وی افزود: نکته دیگر که جالب است بدانید آنکه افرادی که امروز چنین شائبه ای مطرح می کنند، در گذشته کاملا در فرایند تصمیم گیری و تصویب آن بوده و نقش داشته و موافق آن هم بوده اند. برای همین تعجب می کنیم که چنین شبهات نادرستی از سوی برخی افراد که از قضا از مطلعین امر هستند، گفته میشود. قاطعانه اعلام می کنم هیچ پولی خارج از خزانه واحد نداریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران